Pijany motocyklista
Biała Podlaska Kronika służb

Pijany motocyklista bez uprawnień doprowadził do zderzenia

Pijany motocyklista bez uprawnień doprowadził do zderzenia. Za kierowanie w stanie nietrzeźwości odpowie 23-letni mieszkaniec gm. Drelów. Kierując motocyklem zderzył się z jadącym z przeciwka autem. Badanie wykazało ponad promil alkoholu w jego organizmie. Dodatkowo nie posiada uprawnień, a pojazd którym podróżował, nie został dopuszczony do ruchu. Teraz za swe czyny 23-latek odpowie przed sądem.

Do zdarzenia doszło wczoraj po godz. 16:00 w miejscowości Jaźwiny. Ze wstępnych ustaleń wynika, że kierujący motocyklem marki Honda, 23-letni mieszkaniec gm. Drelów, doprowadził do zderzenia z jadącym z przeciwka osobowym VW. Jak ustalili mundurowi, kierujący motocyklem 23-latek, na łuku drogi  zjechał na przeciwległy pas ruchu doprowadzając do zderzenia. Autem kierował 41-letni mieszkaniec gm. Biała Podlaska. Na szczęście żaden z uczestników nie doznał poważnych obrażeń ciała.

W trakcie prowadzonych czynności policjanci ustalili, że 23-latek kierował motocyklem “na podwójnym gazie”. Urządzenie wykazało 1,2 promila alkoholu w jego organizmie. Kierujący samochodem 41-latek był trzeźwy

Policjanci ustalili również, że kierowca jednośladu nie posiada uprawnień do kierowania. Dodatkowo motocykl, którym podróżował nie był dopuszczony do ruchu. Teraz za swe czyny mężczyzna odpowie przed sądem. Kierowanie w stanie nietrzeźwości zagrożone jest karą do 2 lat pozbawienia wolności. Mężczyzna odpowie również za popełnione wykroczenia.

Źródło: lubelska.policja.gov.pl

Polub nas i obserwuj:
Redakcja
Kto prawdę mówi, ten niepokój wszczyna. Cyprian Kamil Norwid
https://bialskieforum.pl

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.