Pijany i bez uprawnień wjechał w ogrodzenie
Kronika służb Międzyrzec Podlaski

Pijany i bez uprawnień wjechał w ogrodzenie

Pijany i bez uprawnień wjechał w ogrodzenie. Za kierowanie samochodem w stanie nietrzeźwości i bez uprawnień odpowie 31-latek z gminy Kąkolewnica. Wczoraj wieczorem w Międzyrzecu Podlaskim mężczyzna mając ponad 3 promile w organizmie wjechał samochodem osobowym marki Lancia w ogrodzenie posesji. Na miejscu zdarzenia policjanci ustalili, że kierowca nie tylko jest pod wpływem alkoholu, ale też nie posiada uprawnień do kierowania pojazdami.

We wtorek przed godziną 21:00 właściciel jednej z posesji przy ulicy Piłsudskiego w Międzyrzecu Podlaskim powiadomił telefonicznie dyżurnego międzyrzeckiego komisariatu o tym, że samochód osobowy marki Lancia uderzył w ogrodzenie jego posesji. Przybyli na miejsce policjanci potwierdzili zgłoszenie i ustalili, że lancia uderzyła w ogrodzenie z takim impetem, że zniszczyła w nim murowany słupek i dwa przęsła oraz podmurówkę, a w pojeździe  uszkodzeniu uległ jego cały przód.

Okazało się, że samochodem kierował 31-letni mieszkaniec gminy Kąkolewnica. Mężczyzna poinformował policjantów, iż czuje się dobrze i nie potrzebuje pomocy. Funkcjonariusze zauważyli jednak, że kierowca znajduje się pod wpływem alkoholu. Badanie stanu trzeźwości mężczyzny potwierdziło przypuszczenia policjantów. Okazało się, że 31-latek ma ponad 3 promile alkoholu w wydychanym powietrzu.

Dalsze czynności mundurowych na miejscu zdarzenia pozwoliły na ustalenie, że mężczyzna nie tylko kierował samochodem znajdując się w stanie nietrzeźwości, ale też w ogóle nie posiada uprawnień do kierowania pojazdami.

Kierowanie pojazdem mechanicznym w ruchu lądowym w stanie nietrzeźwości jest przestępstwem zagrożonym karą pozbawienia wolności do lat 2. Natomiast prowadzenie pojazdu bez wymaganych uprawnień stanowi wykroczenie zagrożone karą grzywny w wysokości  500 zł.

Źródło: lubelska.policja.gov.pl

Polub nas i obserwuj:
Redakcja
Kto prawdę mówi, ten niepokój wszczyna. Cyprian Kamil Norwid
https://bialskieforum.pl

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.