policja biała podlaska

Pijani kierowcy ciężarówek

Podzielcie się informacją

W dniach 13-14 policjanci ujawnili kierowców ciężarówek, którzy oczekując w kolejce na możliwość wjazdu na przejście graniczne Kukuryki-Kozłowicze prawdopodobnie spożywali alkohol. Kierowcom grozi kara do 2 lat pozbawienia wolności. Muszą liczyć się również z dotkliwymi konsekwencjami finansowymi.

Do jednego ze zdarzeń doszło około godziny 1.30 w nocy na ulicy Granicznej w Koroszczynie. Policjanci krakowskiego oddziału prewencji zwrócili uwagę na kierowcę oczekującego w kolejce samochodów ciężarowych, który stojąc na jezdni przestał reagować na wydawane przez nich polecenia. Kiedy mundurowi zajrzeli do kabiny tira okazało się ze kierowca śpi za kołkiem pojazdu. Ujawnili też przy nim butelki po alkoholu oraz pełny kieliszek. Od kierowcy wyczuwalna była silna woń alkoholu. Kiedy funkcjonariusze dobudzili go był agresywny, nie chciał też wykonywać ich pleceń. Podejrzewany jest również o znieważenie interweniujących mundurowych.

Funkcjonariusze ustalili, że za kierownicą volvo siedzi 45-letni mieszkaniec gminy Łuków. Agresywny mężczyzna trafił do policyjnego aresztu. Została również pobrana od niego krew na zawartość alkoholu w organizmie.

Nie jest to jedyny kierowca, który oczekując na możliwość wjazdu na terminal w Koroszczynie podejrzewany jest o jazdę „na podwójnym gazie”. W miniony poniedziałek przed południem również w miejscowości Koroszczyn funkcjonariusze ujawnili 36-latka, który podejrzany jest o kierowanie tirem pod wpływem alkoholu. Mundurowi patrolując drogę krajową 68, zwrócili uwagę na samochód ciężarowy, którego kierowca również przestał reagował na polecenia. Tir stał na zakręcie drogi stwarzając zagrożenie innym uczestnikom ruchu.

Także w tym przypadku siedzący za kierownicą mężczyzna zasnął. Funkcjonariusze potwierdzili jego tożsamość. Ustalili, że jest to 36-letni mieszkaniec gminy Zbuczyn. Sprawdzili również jego stan trzeźwości. Urządzenie wykazało ponad 2 promile alkoholu w jego organizmie. Dodatkowo na jego koncie figuruje aktywny zakaz kierowania pojazdami. W trakcie rozmowy z funkcjonariuszami 36-latek oświadczył, że przecież on tylko podjeżdżał w kolejce.

O dalszym losie nieodpowiedzialnych kierowców zadecyduje sąd. Przypominamy, że kierowanie pojazdem mechanicznym w stanie nietrzeźwości zagrożone jest karą do dwóch lat pozbawienia wolności. Niezależnie od orzeczonej kary, sąd obligatoryjnie orzeka świadczenie pieniężne w wysokości nie mniejszej niż 5 tysięcy złotych w przypadku osoby, która po raz pierwszy dopuściła się takiego czynu. W sytuacji, kiedy osoba po raz kolejny kieruje pojazdem w stanie nietrzeźwości świadczenie pieniężne jest nie mniejsze niż 10 tysięcy złotych.

Sprawdź także >>>Ratownicza kronika zdarzeń Straż Pożarna Biała Podlaska<<< i pozostałą >>>Kronika Policyjna Biała Podlaska<<<

Źródło: KMP Biała Podlaska – Policja Biała Podlaska
Bialski Portal Informacyjny  –  informacje wydarzenia Biała Podlaska

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.