Nowy punkt przyjęć dla interesantów
Aktualności z powiatu Kronika służb Międzyrzec Podlaski

Piją i kradną, kradną i piją

Piją i kradną, kradną i piją. Policjanci z Komisariatu Policji w Międzyrzecu Podlaskim ustalili personalia mężczyzn podejrzanych o kradzież portfela wraz z zawartością dokumentów i pieniędzy. Do zdarzenia doszło w ubiegłym tygodniu w jednym z mieszkań na terenie miasta. Wczoraj 53-latek oraz jego 23-letni znajomy usłyszeli zarzuty. Trzeci z podejrzanych, 29 letni mieszkaniec miasta, usłyszał zarzut paserstwa. Wszyscy odpowiadać będą w warunkach recydywy, gdyż już wcześniej odbywali karę za podobne przestępstwo.

W minioną sobotę do Komisariatu Policji w Międzyrzecu Podlaskim zgłosił się mieszkaniec miasta, który oświadczył, że został mu skradziony portfel z zawartością dokumentów oraz znacznej ilości gotówki. Mężczyzna dodał, że do zdarzenia doszło podczas wspólnego spożywania alkoholu w jednym z mieszkań na terenie miasta oraz, że nie zna człowieka, który dokonał kradzieży.

Sprawą zajęli się kryminalni z Komisariatu Policji w Międzyrzecu Podlaskim. Funkcjonariusze ustalili, personalia wszystkich osób podejrzanych o udział w zdarzeniu. Z ustaleń kryminalnych wynikało również, że to właśnie 53-latek, który spożywał alkohol wraz z pokrzywdzonym, nakłonił do kradzieży swojego 23-letniego znajomego. Dodatkowo polecił, trzeciemu ze sprawców, odebrać od 23-latka część skradzionej gotówki. Trzecim z mężczyzn podejrzanych o udział w zdarzeniu okazał się 29-letni mieszkaniec Międzyrzeca Podlaskiego.

W trakcie prowadzonych czynności policjanci odzyskali portfel z dokumentami, natomiast mężczyźni zatrzymani zostali do wyjaśnienia. Wczoraj usłyszeli zarzuty. Wszyscy trzej odpowiadać będą w warunkach recydywy. Przestępstwo kradzieży jak też paserstwo zagrożone są karą do 5 lat pozbawienia wolności, a w przypadku czynu popełnionego w recydywie kara ta może zostać zwiększona o połowę.

Źródło: lubelska.policja.gov.pl

Polub nas i obserwuj:
Redakcja
Kto prawdę mówi, ten niepokój wszczyna. Cyprian Kamil Norwid
https://bialskieforum.pl

One thought on “Piją i kradną, kradną i piją

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.