“Pędził” na własne potrzeby

Idźcie i siejcie ;)

Na “gorącym uczynku” policjanci z Wydziału do Walki z Przestępczością Gospodarczą ujęli 62-latka z Białej Podlaskiej, który wytwarzał napoje spirytusowe bez odpowiedniego wpisu do rejestru. Na terenie posesji zabezpieczyli aparaturę do wytwarzania bimbru, 360 litów zacieru oraz już gotową “księżycówkę”. Mężczyzna twierdził, że “pędził” na własne potrzeby, jednak taka działalność podlega karze do roku pozbawienia wolności.

Policjanci zajmujący się zwalczaniem przestępczości gospodarczej bialskiej komendy weszli na jedną z posesji na terenie miasta. Z ustaleń funkcjonariuszy wynikało że właściciel domostwa może nielegalnie wytwarzać alkohol. Podczas przeszukania w piwnicy budynku mieszkalnego mundurowi ujawnili nielegalną wytwórnię alkoholu.

62-latek został „nakryty na gorącym uczynku”. W wyniku przeprowadzonego przeszukania i oględzin funkcjonariusze zabezpieczyli aparaturę do wyrabiania alkoholu, beczki z zacierem oraz gotowy już produkt.

Mężczyzna zatrzymany został do wyjaśnienia. W rozmowie z zatrzymującymi go funkcjonariuszami tłumaczył, że produkował alkohol na własny użytek. Jeszcze tego samego dnia usłyszał zarzut i przyznał się do winy. Obowiązujące w Polsce przepisy zabraniają produkcji alkoholu bez odpowiedniego wpisu do rejestru. Czyn taki jest traktowany jako przestępstwo zagrożone kara pozbawienia wolności do roku.

KMP Biała Podlaska – Policja Biała Podlaska

Bialski Portal Informacyjny Informacje wydarzenia Biała Podlaska

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.