Pędził bimber
Kronika policyjna Z Białej Podlaskiej

Pędził bimber

Bialscy policjanci  podczas wspólnych działań z funkcjonariuszami Lubelskiego Urzędu Celno–Skarbowego w Białej Podlaskiej zlikwidowali nielegalnie działającą wytwórnię wyrobów alkoholowych. W piwnicy prywatnego domu, funkcjonariusze znaleźli 450 litrów zacieru, kilkanaście litrów gotowego produktu oraz aparaturę gotową do destylacji. Zgodnie z obowiązującymi przepisami wyrabianie alkoholu etylowego bez odpowiedniego wpisu do rejestru jest zabronione i podlega karze do roku pozbawienia wolności.

Policjanci Wydziału do walki z Przestępczością Gospodarczą wspólnie z funkcjonariuszami Lubelskiego Urzędu Celno-Skarbowego w Białej Podlaskiej weszli na teren jednej z posesji w Białej Podlaskiej. Z informacji policjantów wynikało, że zamieszkujący ją 61-latek produkuje alkohol, bez wymaganego zezwolenia. Na miejscu potwierdzili posiadane informacje.

W domowej piwnicy funkcjonariusze ujawnili i zabezpieczyli aparaturę do wyrabiania alkoholu domowym sposobem, ponad 17 litrów wytworzonego już alkoholu oraz beczki z substratem (zacierem).

Policjanci ustalają wszystkie okoliczności sprawy. Obowiązujące w Polsce przepisy zabraniają produkcji alkoholu bez odpowiedniego wpisu do rejestru. Czyn taki jest traktowany jako przestępstwo zagrożone kara pozbawienia wolności do roku.

 

Źródło: KMP Biała Podlaska

Polub nas i obserwuj:
Redakcja
Kto prawdę mówi, ten niepokój wszczyna. Cyprian Kamil Norwid
https://bialskieforum.pl

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.