apierosy zza wschodniej granicy ukryto w tunelu pod platformą wagonu towarowego

Papierosy zza wschodniej granicy ukryto w tunelu pod platformą wagonu towarowego

Idźcie i siejcie ;)

Kolejny w ostatnich dniach przemyt papierosów ukrytych w pociągu towarowym udaremnili funkcjonariusze Krajowej Administracji Skarbowej i Nadbużańskiego Oddziału Straży Granicznej. Ze skrytek wagonu funkcjonariusze wydobyli ponad tysiąc paczek wyrobów tytoniowych.

Walka z przemytem trwa. Tym razem nielegalne papierosy zza wschodniej granicy ukryto w tunelu pod platformą wagonu towarowego. Znaleźli je funkcjonariusze Oddziału Celnego w Terespolu i Placówki Straży Granicznej w Terespolu.

Funkcjonariusze obu służb kontrolowali skład towarowy wjeżdżający z Białorusi do Polski. Oficjalnie wjeżdżały puste platformy towarowe. W skrytkach pod jedną z platform funkcjonariusze znaleźli dodatkowo 1 010 paczek papierosów, popularnych na Białorusi marek. Ich rynkowa wartość to ponad 14 tys. złotych.

Okoliczności zdarzenia są ustalane . Maszyniści składu podczas przesłuchania nie przyznali się do przemytu.

Papierosy trafiły do magazynu KAS,  gdzie – jak wszystkie tego typu wyroby, niewiadomego składu i pochodzenia – zostaną zniszczone.

To kolejny w ostatnich dniach przypadek przemytu wyrobów akcyzowych udaremniony na granicy w Terespolu. Doświadczenie funkcjonariuszy pozwala znaleźć nielegalny towar, mimo że przemytnicy testują coraz to nowe miejsca i sposoby jego ukrywania.

Izba Administracji Skarbowej w Lublinie
Nadbużański Oddział Straży Granicznej w Chełmie

Bialski Portal Informacyjny  –  informacje wydarzenia Terespol

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.