Papierosy za ponad 100 tys. złotych nie wjechały do Polski

Papierosy za ponad 100 tys. złotych nie wjechały do Polski

Idźcie i siejcie ;)

Udana współpraca funkcjonariuszy Służby Celno-Skarbowej i Nadbużańskiego Oddziału Straży Granicznej z Terespola przyniosła wynik w postaci 8 tys. paczek papierosów zatrzymanych w przemycie do Polski. Nielegalne papierosy funkcjonariusze znaleźli w pociągu towarowym. To pierwszy w tym roku tak duży przemyt na kolejowym odcinku granicy w woj. lubelskim.

Funkcjonariusze wykryli przemyt podczas wspólnej kontroli pociągu towarowego wjeżdżającego z Białorusi do Polski. Towarowy skład przewoził m.in. ładunek płyty pilśniowej. I to właśnie w jednym z wagonów z płytą mundurowi znaleźli również wyroby tytoniowe. Owinięte folią pakiety z papierosami poukładane były na towarze legalnie wwożonym do Polski.

W sumie z wagonu typu węglarka funkcjonariusze wyjęli 8040 paczek papierosów o szacunkowej wartości rynkowej 120 tys. złotych.

Postępowanie w sprawie prowadzi Lubelski Urząd Celno-Skarbowy w Białej Podlaskiej. Papierosy trafiły do magazynu depozytowego lubelskiej KAS.

 

 

Źródło: Izba Administracji Skarbowej w Lublinie

Sprawdź także >>>Ratownicza kronika zdarzeń Straż Pożarna Biała Podlaska<<< i pozostałą >>>Kronika Policyjna Biała Podlaska<<<

Bialski Portal Informacyjny  –  informacje wydarzenia Terespol

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.