Papierosy w Koroszczynie i Małaszewiczach

Papierosy w Koroszczynie i Małaszewiczach

Podzielcie się informacją

Blisko 130 tys. paczek papierosów ujawnili w ostatnich dniach funkcjonariusze lubelskiej Służby Celno-Skarbowej. Wartość rynkowa zatrzymanych wyrobów to prawie 2 mln zł. Ujawnienia miały miejsce w Oddziałach Celnych w Koroszczynie i Małaszewiczach.

9 grudnia 2021 r. funkcjonariusze Oddziału Celnego w Koroszczynie prześwietlili pojazd ciężarowy jadący z Rosji do Polski. Zgodnie z deklaracją w pojeździe przewożony był ładunek prasowanych trocin. Obraz z prześwietlenia urządzeniem RTG wskazał na prawdopodobieństwo ukrycia wewnątrz naczepy dodatkowego, niezgłoszonego, towaru.

W wyniku przeprowadzonej szczegółowej rewizji okazało się, że wśród palet z trocinami znajdują się kartonowe pudła wypełnione papierosami bez polskich znaków akcyzy.

W sumie funkcjonariusze lubelskiej Służby Celno-Skarbowej ujawnili blisko 65 tys. paczek papierosów o wartości rynkowej ok. 1 mln zł.

Kilka dni wcześniej, również w Koroszczynie, funkcjonariusze komórki realizacji udaremnili z kolei przemyt 50 tys. paczek nielegalnych papierosów. Ujawnienie było wynikiem wskazania mobilnego urządzenia RTG. Tym razem kontrabandę ukryto  pomiędzy ładunkiem torfu.

Kierujący pojazdem, 54-letni obywatel Białorusi, został zatrzymany. Do sprawy zajęto papierosy oraz zestaw ciężarowy.

Wartość rynkowa ujawnionych wyrobów tytoniowych to blisko 750 tys. zł.

Również funkcjonariusze Oddziału Celnego w Małaszewiczach udaremnili w ostatnich dniach przemyt dużej ilości wyrobów tytoniowych. W jednym z kontenerów przewożonych pociągiem towarowym znajdowało się kilkanaście kartonowych pudeł z papierosami. Pudła ukryte były w tylnej części kontenera za zgłoszonym ładunkiem wyrobów z kamienia.

W sumie funkcjonariusze ujawnili blisko 15 tys. paczek papierosów o wartości rynkowej ok. 230 tys. zł.

Postępowania prowadzi Lubelski Urząd Celno-Skarbowy w Białej Podlaskiej.

Sprawdź także >>>Ratownicza kronika zdarzeń Straż Pożarna Biała Podlaska<<< i pozostałą >>>Kronika Policyjna Biała Podlaska<<<

Bialski Portal Informacyjny  –  informacje wydarzenia Terespol

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.