Papierosy w drewnie tym razem nie przejechały

Papierosy w drewnie tym razem nie przejechały

Idźcie i siejcie ;)

Funkcjonariusze lubelskiej Służby Celno-Skarbowej udaremnili przemyt ponad 33 tys. paczek papierosów. Nielegalne wyroby ukryto w pociągach towarowych. Wartość rynkowa ujawnionych papierosów to prawie pół mln zł.

14 lipca 2020 r. funkcjonariusze Oddziału Celnego w Małaszewiczach poddali szczegółowej kontroli pociąg towarowy wjeżdżający z Białorusi do Polski.

Podejrzenia funkcjonariuszy wzbudził obraz, który wyłonił się w wyniku przeskanowania pojazdu kolejowego urządzeniem RTG. Sugerował, że w jednym z wagonów może, poza legalnie wwożonym ładunkiem, znajdować się inny towar.

W wyniku kontroli okazało się, że w wytypowanym wagonie, pod ładunkiem surowego drewna, ukryte były pakiety z papierosami.

W sumie funkcjonariusze ujawnili 15,3 tys. paczek nielegalnych papierosów o wartości rynkowej ponad 215 tys. zł.

Zaledwie dzień później (15 lipca 2020 r.) również podczas kontroli pociągu towarowego w Oddziale Celnym w Małaszewiczach, funkcjonariusze Pierwszego Referatu Realizacji z Białej Podlaskiej, ujawnili blisko 18 tys. paczek papierosów.

W tym przypadku również kontrola była wynikiem wskazania RTG, a nielegalne papierosy ukryte pod ładunkiem surowego drewna.

Wartość rynkowa ujawnionych podczas obydwu kontroli papierosów to blisko pół miliona zł.

Źródło: Izba Administracji Skarbowej w Lublinie

Bialski Portal Informacyjny  –  informacje wydarzenia Biała Podlaska

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.