Papierosy ukryte w keramzycie

Papierosy ukryte w keramzycie

Idźcie i siejcie ;)

Ponad 133 tys. paczek nielegalnych papierosów ujawnionych w Koroszczynie. Funkcjonariusze Krajowej Administracji Skarbowej (KAS) z Koroszczyna udaremnili przemyt ponad 133 tys. paczek papierosów. Wartość rynkowa zatrzymanych papierosów to blisko 2 mln złotych. To jeden z większych przemytów papierosów udaremnionych w tym roku na wschodniej granicy Polski.

Funkcjonariusze z Oddziału Celnego w Koroszczynie poddali szczegółowej kontroli wjeżdżającą z Białorusi ciężarówkę z ładunkiem kermazytu. Towar jechał w tranzycie do Słowacji.

Podejrzenia funkcjonariuszy wzbudził obraz uzyskany po przeskanowaniu pojazdu urządzeniem RTG, sugerujący, że – poza legalnie wwożonym ładunkiem –
w naczepie znajduje się też inny towar.

Szczegółowa rewizja potwierdziła podejrzenia. W przewożonych w naczepie pojemnikach, oprócz keramzytu, ukryte były też nielegalne papierosy. W sumie funkcjonariusze zabezpieczyli 133 290 paczek papierosów z białoruskimi znakami akcyzy.

Wartość rynkowa udaremnionego przemytu to blisko 2 mln złotych.

Ujawnione papierosy trafiły do magazynu depozytowego KAS. W sprawie zajęty został również pojazd.

Od początku roku na granicy w województwie lubelskim funkcjonariusze KAS udaremnili już przemyt blisko 2 mln paczek nielegalnych papierosów o wartości rynkowej ok. 28 mln złotych.

Źródło: Izba Administracji Skarbowej w Lublinie

Sprawdź także >>>Ratownicza kronika zdarzeń Straż Pożarna Biała Podlaska<<< i pozostałą >>>Kronika Policyjna Biała Podlaska<<<

Bialski Portal Informacyjny  –  informacje wydarzenia Terespol

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.