kas
Izba Administracji Skarbowej Terespol

Papierosowe wpadki w Terespolu

W sierpniu br. funkcjonariusze Lubelskiego Urzędu Celno-Skarbowego udaremnili przemyt blisko 120 tys. paczek papierosów o wartości rynkowej około 1,7 mln zł. Część z nich ujawniono na przejściu granicznym w Terespolu.

W pierwszych dniach sierpnia blisko 1,4 tys. paczek nielegalnych wyrobów tytoniowych ujawnili funkcjonariusze Oddziału Celnego w Terespolu. Kontrabandę, ukrytą w różnych częściach osobowego Mitsubishi (dachu, drzwiach, kokpicie, podłodze, podsufitce i zderzakach), próbował wwieźć do Polski 40-letni obywatel Niemiec. Mężczyzna nie przyznał się do próby przemytu. Tłumaczenie o pożyczeniu samochodu obcej osobie nie przekonało funkcjonariuszy. Zarówno papierosy jak też przystosowany do ich przemytu środek transportu zostały zatrzymane.

Również w Terespolu „wpadł” 38-letni Białorusin, w samochodzie którego mundurowi ujawnili 700 paczek nielegalnych papierosów. Tym razem kontrabanda ukryta była w przerobionym zbiorniku paliwa. I tu również wraz z papierosami zatrzymany został przystosowany do ich przemytu samochód marki Audi.

Źródło: Izba Administracji Skarbowej w Lublinie

Foto: archiwum

Polub nas i obserwuj:

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.