Papierosowa manufaktura u 33-letniej bialczanki

Papierosowa manufaktura u 33-letniej bialczanki

Podzielcie się informacją

Bialscy policjanci zwalczający przestępczość gospodarczą podczas wspólnych działań z funkcjonariuszami Straży Granicznej z Włodawy zabezpieczyli urządzenia do nielegalnej produkcji i pakowania papierosów, krajankę tytoniową oraz gotowy już produkt. Zarzuty w tej sprawie usłyszała 33-letnia mieszkanka Białej Podlaskiej. Nielegalne wytwarzanie wyrobów tytoniowych zagrożone jest karą pozbawienia wolności do roku.

W ubiegłym tygodniu bialscy policjanci zwalczający przestępczość gospodarczą podczas wspólnych działań z funkcjonariuszami Straży Granicznej z Włodawy ustalili, że w osobowym mitsubishi podróżującym w stronę Włodawy przewożone są prawdopodobnie papierosy bez polskich znaków skarbowych akcyzy.

W miejscowości Dubów funkcjonariusze zatrzymali wytypowane auto. Wówczas potwierdzili posiadane informacje. Podczas przeszukania samochodu ujawnili papierosy bez polskich znaków skarbowych akcyzy. Samochodem podróżowały trzy osoby, w tym 33-letnia mieszkanka Białej Podlaskiej, która oświadczyła, że „samoróbki” stanowią jej własność.

Dodatkowo w miejscu zamieszkania 33-latki funkcjonariusze ujawnili i zabezpieczyli urządzenia do produkcji i pakowania papierosów, ponad 7 kilogramów krajanki tytoniowej, kilka tysięcy gilz i gotowy już produkt. Uszczuplenie podatku akcyzowego na szkodę Skarbu Państwa wyniosło  w tym przypadku niemal 7 tysięcy złotych.

Kobieta została zatrzymana do wyjaśnienia. 33-latka usłyszała już zarzuty. O jej dalszym losie zadecyduje sąd. Za popełnione czyny grozi kara do roku pozbawienia wolności.

Sprawdź także >>>Ratownicza kronika zdarzeń Straż Pożarna Biała Podlaska<<< i pozostałą >>>Kronika Policyjna Biała Podlaska<<<

Źródło: KMP Biała Podlaska – Policja Biała Podlaska
Bialski Portal Informacyjny  –  informacje wydarzenia Biała Podlaska

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.