Pakowna Skoda kontrabanda w bagażniku

Pakowna Skoda kontrabanda w bagażniku

Idźcie i siejcie ;)
Pakowna Skoda kontrabanda w bagażniku. Ponad 4.5 tys. paczek papierosów bez akcyzy nie trafi na rynek. Wspólne działania policjantów z Janowa Podlaskiego, Białej Podlaskiej i funkcjonariuszy Urzędu Celno – Skarbowego doprowadziły do zatrzymania osobowej skody, którą podróżowało dwóch mężczyzn z terenu Polski. W bagażniku samochodu policjanci znaleźli kontrabandę. Okazało się ponadto, że pasażer samochodu to mężczyzna, który karany był m. in. za udział w zorganizowanej grupie przestępczej i rozbój.

Wczoraj funkcjonariusze z Komisariatu Policji w Janowie Podlaskim uzyskali informację, że na trasie Janów Podlaski – Siemiatycze będzie poruszał się samochód osobowy marki Skoda Superb, w którym mogą być przewożone wyroby tytoniowe bez polskich znaków skarbowych akcyzy.

Błyskawiczne działania w tej sprawie podjęli janowscy i bialscy policjanci oraz funkcjonariusze Lubelskiego Urzędu Celno – Skarbowego w Białej Podlaskiej. Rozpoczęli obserwację przypuszczalnej trasy przejazdu samochodu. O świcie  w miejscowości Konstantynów opisywany pojazd został zatrzymany.

Okazało się, że samochodem podróżuje dwóch mężczyzn z terenu Polski. Kierowcą pojazdu był 36-latek z Torunia, natomiast jego pasażerem 45-letni mieszkaniec powiatu toruńskiego. Przeszukanie auta potwierdziło przypuszczenia policjantów.  W bagażniku samochodu ujawnili oni 4.5 tys. paczek papierosów różnych marek bez polskich znaków skarbowych akcyzy. Uszczuplenie podatku akcyzowego na szkodę Skarbu Państwa wyniosło w tym przypadku ponad 77 tys. złotych.

Mężczyźni zostali zatrzymani i osadzeni w policyjnym areszcie,  gdzie oczekują na wykonanie czynności procesowych z ich udziałem. Obydwaj wchodzili już w konflikt z prawem. Młodszy z nich był karany za przestępstwa narkotykowe, natomiast starszy był karany m. in. za udział w zorganizowanej grupie przestępczej i rozbój.

 

Źródło: lubelska.policja.gov.pl

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.