Otarła się o rekord Polski - Iza najlepsza w Poznaniu

Otarła się o rekord Polski – Iza najlepsza w Poznaniu

Podzielcie się informacją

2519 osób stanęło na starcie 18 rekordowej maniackiej dziesiątki 13 marca 2022 r. w Poznaniu. Organizatorzy zadbali o trasę, która przebiegała ulicami miasta, była szybka, bez podbiegów, a ostatnie 2,5 km prowadziła przez tor regatowy Malta.

W biegu wystartowała czołówka polskich biegaczy i biegaczek. Wśród mężczyzn wygrał Krystian Zalewski – 28;58 (na półmetku zapowiadał się wynik nawet w granicach 28;30!), przed Adamem Nowickim – 29;21 i Arkadiuszem Gardzielewskim – 29;51. Wśród pań bezkonkurencyjna okazała się Izabela Paszkiewicz ze wspaniałym wynikiem: 32;18. (na półmetku było15;55 i zapowiadał się rekord Polski!). Za nią finiszowały: Katarzyna Jankowska – 33;21 i Aleksandra Brzezińska – 33,35. Pomimo szybkiego tempa, zmieniający się kierunek wiatru na boczny, a na ostatnim odcinku na czołowy nie pozwolił na osiągnięcie zapowiadanych wyników. Ale i tak wyniki najlepszych na mecie zachwycają! Krystian Zalewski ustanowił nowy rekord trasy, a Iza „otarła” się o rekord Polski! (zabrakło zaledwie 10 sekund!).

„Może, gdybym spojrzała na 8 km na zegarek, to wtedy bym „depnęła” i zakręciła się bliżej rekordu. Po międzyczasach widać, że straciłam na ostatnich 2 km te cenne 15 s. Wiało przez ostatnie 2 km, ale siły były. Nie dałam z siebie wszystkiego. Wiedziałam, że mam przewagę nad drugą dziewczyną. Patrząc jak, niektórych ten wiatr „składał”,  to bałam się iść te 2 km na maksa, bo się biegło.., wiało.., dłużyło.., a końca nie było widać.”- powiedziała Iza po biegu. Zawodnicy otrzymali wyjątkowe medale w kształcie butelki szampana. Oprócz zwycięstwa, dobrego czasu, dla Izy start był dobrą okazją do „przetarcia” przed startem kwietniowym w półmaratonie, również w Poznaniu. Gratulacje!

Bialski Portal Informacyjny  –  informacje wydarzenia sport Terespol

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.