komenda miejska policji w Białej Podlaskiej
Kronika policyjna Z Białej Podlaskiej

Oszuści “zbierali” na paczki dla dzieci

Oszuści znów zaatakowali. Ich pomysły na wyłudzanie pieniędzy można by mnożyć, ale cel zawsze jest jeden – zdobyć zaufanie i sięgnąć po oszczędności. Wczoraj 58-latka przekazała niemal 500 złotych osobom podającym się za policjantów. Dała się zwieść zapewnieniom, że gotówka zostanie przekazana na „paczki dla dzieci”. Apelujemy o rozwagę w kontaktach z nieznajomymi.

Wczoraj bialscy policjanci powiadomieni zostali o oszustwie na szkodę 58-letniej mieszkanki miasta. Ze zgłoszenia wynikało, że do jej drzwi zapukała grupa nieznanych jej osób. Nieznajomi przedstawili się jako policjanci zbierający pieniądze na cel charytatywny, gdyż gotówka miała być przekazana na „paczki dla dzieci”. Sprawcy wykorzystali chęć pomocy 58-latki, która przekazała na ten cel niemal 500 złotych.

Teraz policjanci ustalają wszystkie okoliczności tego zdarzenia oraz apelują o rozwagę podczas kontaktów z nieznajomymi. Nie dajmy się zwieść oszustom. Nadchodzący okres przedświąteczny może być czasem ich wzmożonej aktywności.

Przebiegłość i pomysłowość oszustów jest nieograniczona. Apelujemy o ostrożność. Zanim podejmiemy jakiekolwiek kroki upewnijmy się, że dana osoba jest rzeczywiście tym za kogo się podaje. Nasza czujność i ograniczone zaufanie może uchronić Nas przed nieuczciwymi ludźmi, którzy próbują wyłudzić pieniądze.

 

Źródło: KMP Biała Podlaska

 

Polub nas i obserwuj:
Redakcja
Kto prawdę mówi, ten niepokój wszczyna. Cyprian Kamil Norwid
https://bialskieforum.pl

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.