policja biała podlaska

Oszukana podczas sprzedaży kanapy

Podzielcie się informacją

Niemal 1300 złotych straciła mieszkanka gminy Piszczac podczas sprzedaży kanapy na jednym z portali ogłoszeniowych. Pokrzywdzona, otrzymała od rzekomego nabywcy link, który miał przenieść ją do strony z płatnością za wystawiony towar. Niestety, gdy w niego kliknęła podając swoje dane oszust wypłacił gotówkę z jej konta. Apelujemy o rozwagę podczas transakcji on-line.

W miniony piątek do bialskiej komendy zgłosiła się mieszkanka gminy Piszczac, która padła ofiarą oszustów. Z relacji pokrzywdzonej wynikało, że na jednym z portali ogłoszeniowych wystawiła do sprzedaży skórzaną kanapę. Krótko po wystawieniu skontaktowała się z nią osoba zainteresowana zakupem. Szczegóły ewentualnej transakcji ustalane były za pomocą komunikatora internetowego.

W trakcie korespondencji sprawca zaproponował, że to on zajmie się załatwieniem kuriera i przygotowaniem wysyłki. Jedyne co miała zrobić sprzedająca to kliknąć w otrzymany link i wprowadzić dane, aby otrzymać opłatę za towar. Pokrzywdzona otrzymała jeszcze wiadomość z grafiką przypominającą stronę firmy kurierskiej, gdzie była również instrukcja jak ma działać wysyłka i generowanie linku.

Kobieta kliknęła w przesłany link wypełniając formularz z danymi. Potwierdzała też otrzymane z banku kody. Pozwoliło to oszustom przechwycić dane logowania do bankowości elektronicznej i uzyskanie dostępu do rachunku pokrzywdzonej. W efekcie z jej konta została wypłacona kwota niemal1300 złotych. Gdy pokrzywdzona zorientowała się, że została oszukana sprawę zgłosiła organom ścigania. Policjanci wyjaśniają okoliczności i poszukują sprawcy.

Apelujemy o ostrożność w Internecie. Rozsądek i ograniczone zaufanie podczas zawierania transakcji on-line uchronią nas przed utratą pieniędzy. Pamiętaj! Linki wysyłane przez oszustów są łudząco podobne do prawdziwych stron. Nie powinniśmy także otwierać przesłanych linków, nie znając ich zawartości oraz instalować dodatkowych oprogramowań na urządzeniach, z których następuje logowanie do banku. Zachowanie czujności może skutecznie ochronić nas przed stratą pieniędzy. Dokładnie czytajmy regulamin portalu, na którym umieszczamy ofertę. Są tam informacje między innymi na temat form zapłaty za towar. Jeśli osoba zainteresowana kupnem towaru będzie żądała innych danych niż te, o których pisze regulamin to nie przekazujmy ich. Prawdopodobnie jest to oszustwo.

Sprawdź także >>>Ratownicza kronika zdarzeń Straż Pożarna Biała Podlaska<<< i pozostałą >>>Kronika Policyjna Biała Podlaska<<<

Źródło: KMP Biała Podlaska
Bialski Portal Informacyjny – informacje wydarzenia Piszczac

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.