policja biała podlaska

Oszukana na „niedopłatę za prąd”

Podzielcie się informacją

Przestrzegamy przed fałszywymi wiadomościami sms informującymi o rzekomych zaległościach w płatności za energię elektryczną. W miniony weekend taką wiadomość otrzymała mieszkanka Białej Podlaskiej. Kiedy kliknęła w link rzekomo przekierowujący do uregulowania powstałej zaległości straciła gotówkę. Sprawca wykonał z jej konta transakcje na kwotę ponad 3 tysięcy złotych.

W miniony piątek do bialskiej komendy zgłosiła się 28-letnia mieszkanka miasta. Kobieta oświadczyła, że padła ofiarą oszustów. Tego dnia otrzymała wiadomość SMS, informującą o planowanym na dzień 14 maja odłączeniu jej dostaw energii elektrycznej. By temu zapobiec musi uregulować powstałą zaległość w kwocie niespełna 5 złotych. Kobieta przyznała, że wcześniej ignorowała takie wiadomości, ale tego dnia postanowiła uregulować niewielką niedopłatę.

Wiadomość zawierała link, który miał przekierować ją na stronę PGE, a później do bankowości elektronicznej. Kobieta kliknęła w link,  gdzie została przekierowana na fałszywą stronę, na której wybrała swój bank. Następnie podała swoje dane sądząc, że loguje się do bankowości internetowej. Tym sposobem oszuści przechwycili jej dane, a z jej konta „zniknęły” pieniądze w kwocie ponad 3 tysięcy złotych. Kiedy zorientowała się, że została oszukana sprawę zgłosiła na Policję. Teraz sprawców szukają bialscy funkcjonariusze.

Ostrzegamy przed oszustami podszywającymi się pod PGE. Jeśli otrzymamy taką wiadomość, skontaktujmy się z usługodawcą i potwierdźmy, czy faktycznie mamy jakieś zadłużenie. Pamiętajmy również o podstawowych zasadach bezpieczeństwa podczas płatności online.

 

Sprawdź także >>>Ratownicza kronika zdarzeń Straż Pożarna Biała Podlaska<<< i pozostałą >>>Kronika Policyjna Biała Podlaska<<<

Źródło: KMP Biała Podlaska – Policja Biała Podlaska
Bialski Portal Informacyjny  –  informacje wydarzenia Biała Podlaska

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.