OSA w Łomazach
Sport Łomazy

OSA w Łomazach

Gmina Łomazy z dotacją na budowę placu zabaw i siłowni zewnętrznej. Gmina Łomazy pozyskała środki z Funduszu Rozwoju Kultury Fizycznej w ramach Programu rozwoju małej infrastruktury sportowo – rekreacyjnej o charakterze wielopokoleniowym – Otwarte Strefy Aktywności (OSA) Edycja 2018 realizowanego przez Ministerstwo Sportu i Turystyki.

W ramach projektu “Rozwój małej infrastruktury sportowo-rekreacyjnej na terenie Gminy Łomazy” 12 urządzeń, służących rekreacji, usytuowanych jest na stadionie sportowym w Łomazach. Powstał plac zabaw, na którym znajduje się: huśtawka pojedyncza, huśtawka ważka, zjeżdżalnia, karuzela, stolik szachowy, ławka oraz siłownia plenerowa – narciarz, orbitrek, wioślarz, wyciąg górny i dolny, sztanga, twister.

Całkowity koszt projektu wynosi 60 823,50 zł, w tym 30 411,75 zł dofinansowanie z FRKF. Inwestycja dofinansowana w wysokości 50%.

Jest to druga siłownia zewnętrzna w gminie Łomazy. Pierwsza pojawiła się w parku przy Pl. Jagiellońskim w Łomazach w ramach dofinansowania 100% z Urzędu Marszałkowskiego Województwa Lubelskiego z inicjatywy OSP Łomazy za pośrednictwem BLGD ze środków PROW na lata 2014-2020.

Zapraszamy Państwa do korzystania z siłowni plenerowych i miłego spędzania wolnego czasu ćwicząc na świeżym powietrzu.

Źródło: UG Łomazy

Polub nas i obserwuj:
Redakcja
Kto prawdę mówi, ten niepokój wszczyna. Cyprian Kamil Norwid
https://bialskieforum.pl

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.