Orszak Trzech Króli w Piszczacu
Piszczac Zaproszenia

Orszak Trzech Króli w Piszczacu

W święto Trzech Króli 6 stycznia 2019 r., po raz drugi w Piszczacu, podobnie jak w ponad 500 miastach Polski, ulicami wyruszy Orszak Trzech Króli. Jest to przedsięwzięcie przygotowane przez Parafię Rzymskokatolicką pw. Podwyższenia Krzyża Świętego w Piszczacu i Gminne Centrum Kultury i Sportu w Piszczacu pod patronatem Gminy Piszczac. Ideą przewodnią scenariusza jest edukacyjna inscenizacja jasełek wiernych przekazowi ewangelicznemu. Orszak Trzech Króli to przedstawienie uliczne polegające na przejściu ulicami śpiewając kolędy o narodzeniu Chrystusa.

Spotkanie rozpocznie się Mszą Świętą w kościele Piszczacu 6 stycznia 2019r. o godz. 12.00. Następnie orszak wyruszy około godz. 13:00 spod kościoła i przejdzie trasą ulicami powracając na plac przy kościele, gdzie wszyscy wezmą udział we wspólnym kolędowaniu. Każdy uczestnik Orszaku otrzyma koronę oraz śpiewnik z kolędami. Zachęcamy też dzieci, aby wzięły udział w Orszaku w przebraniach aniołków i pastuszków.

Zapraszam Państwa do prezentacji najpiękniejszych utworów świątecznych przed szeroką publicznością. Udział wziąć mogą soliści i zespoły wokalne oraz wokalno-instrumentalne bez ograniczeń wiekowych. Zachęcam do wspólnego śpiewania. Zgłoszenia występujących należy kierować do Gminnego Centrum Kultury i Sportu w Piszczacu do 4 stycznia 2019 roku telefonicznie 501 266 672 lub emailem gcksiS@piszczac.pl.

Orszak Trzech Króli w Piszczacu

Polub nas i obserwuj:
Redakcja
Kto prawdę mówi, ten niepokój wszczyna. Cyprian Kamil Norwid
https://bialskieforum.pl

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.