Okradali lotnisko - już zostali ujęci

Okradali lotnisko – już zostali ujęci

Idźcie i siejcie ;)

Współpraca bialskich policjantów z Żandarmerią przyniosła efekty. Ujęci zostali dwaj mieszkańcy Janowa Podlaskiego w wieku 19 i 20 lat. Mężczyźni podejrzani są o szereg czynów m.in. o kradzież elementów stalowych i żeliwnych z terenu lotniska w Białej Podlaskiej a także elektronarzędzi z jednego z bialskich sklepów. Wartość skradzionych przedmiotów oszacowana została na ponad 15 tys. zł.

Policjanci Wydziału do walki z Przestępczością Przeciwko Mieniu Komendy Miejskiej Policji w Białej Podlaskiej przy współpracy z funkcjonariuszami Wydziału Żandarmerii Wojskowej w Lublinie, zatrzymali dwóch mieszkańców Janowa Podlaskiego w wieku 19-20 lat. Z ustaleń funkcjonariuszy wynikało, że mężczyźni podejrzewani są o kradzież elementów żeliwnych i metalowych z terenu kompleksu wojskowego w Białej Podlaskiej. Łupem sprawców padły m.in. pokrywy stanowisk rozruchowych samolotów, skrzynki sterujące latarniami na pasie startowym czy elementy ogrodzenia. Łączna wartość strat oszacowana została na kwotę ponad 13 tys. zł. Funkcjonariusze ustalili, że do kradzieży  dochodziło od połowy marca do 20 kwietnia br. Skradzione mienie sprzedawane było na skupach złomu na terenie powiatu bialskiego i łosickiego. Policjanci odzyskali większość skradzionego mienia.

W trakcie prowadzonych czynności w miejscu zamieszkania mężczyzn policjanci zabezpieczyli elektronarzędzia oraz ustalili, że pochodzą one z kradzieży w jednym z bialskich sklepów. Policjanci zabezpieczyli m.in. wkrętarkę, wiertarko-wkrętarkę, szlifierkę kątową a także piłę akumulatorową. Tu wartość strat oszacowana została na kwotę ponad 2 tys. zł.

Wczoraj mężczyźni usłyszeli zarzuty. Odpowiadać będą za szereg kradzieży na terenie byłego lotniska jak też kradzież elektronarzędzi. W rozmowie z policjantami swoje postępowanie tłumaczyli trudną sytuacją materialną. O ich dalszym losie zadecyduje sąd. Za popełnione czyny grozi kara do 5 lat pozbawienia wolności.

19-latek prosto „policyjnego aresztu” trafił do zakładu karnego, gdyż był poszukiwany celem odbycia kary pozbawienia wolności.

Bialskie Forum najlepsze informacje Biała Podlaska

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.