Okradał domy i Passaty - już został zatrzymany
Kronika policyjna Z Białej Podlaskiej

Okradał domy i Passaty – już został zatrzymany

Bialscy policjanci ustalili sprawcę szeregu kradzieży z włamaniem, do których doszło na przełomie grudnia i stycznia na terenie Białej Podlaskiej. 31-letni mieszkaniec powiatu radzyńskiego podejrzany jest o włamania do domów i samochodów. Pokrzywdzeni oszacowali straty na kwotę ponad 11 tys. złotych. W chwili zatrzymania mężczyzny policjanci ujawnili w miejscu jego zamieszkania środki odurzające. 31-latkowi grozi do 10 lat pozbawienia wolności.

Policjanci Wydziału do walki z Przestępczością Przeciwko Mieniu, na podstawie własnych ustaleń operacyjnych, zatrzymali 31-latka, który odpowie przed sądem za dokonanie szeregu kradzieży z włamaniem. Do zdarzeń doszło w grudniu i na początku stycznia tego roku na terenie Białej Podlaskiej.

Sprawca włamał się do trzech domów oraz trzech samochodów marki VW Passat. Jego łupem padły m.in. piła spalinowa, elektronarzędzia, drobne narzędzia, nośniki danych, radioodtwarzacz, a także kosmetyki, które znajdowały się w jednym z okradzionych aut. Zainteresował się również lampami samochodowymi i innymi elementami karoserii, które demontował z pojazdów.  Pokrzywdzeni oszacowali powstałe straty na kwotę ponad 11 tys. złotych

Intensywna praca policjantów pozwoliła ustalić dane mężczyzny, podejrzanego o udział w sprawie. Okazało się, że jest to 31-letni mieszkaniec powiatu radzyńskiego. W chwili zatrzymania policjanci dodatkowo ujawnili u niego środki odurzające i substancje psychotropowe: marihuanę, amfetaminę oraz haszysz.  W trakcie prowadzonych czynności funkcjonariusze ustalili, że niektóre ze skradzionych części samochodowych mężczyzna zamontował już w swoim aucie. Mundurowi odzyskali również część skradzionych przedmiotów.

31-latek usłyszał już zarzuty i przyznał się do winy. Teraz o jego dalszym losie zadecyduje sąd. Mężczyźnie grozi do 10 lat pozbawienia wolności.

Źródło: POLICJA

Polub nas i obserwuj:
Redakcja
Kto prawdę mówi, ten niepokój wszczyna. Cyprian Kamil Norwid
https://bialskieforum.pl

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.