policja biała podlaska

Okazja czyni złodzieja

Idźcie i siejcie ;)

Potwierdziło się stare powiedzenie, że okazja czyni złodzieja. 48-letnia mieszkanka nie oparła się pokusie i gdy pokrzywdzonemu mężczyźnie wypadł portfel wraz z dokumentami ukradła go. Pokrzywdzonym okazał się obywatel Ukrainy, który stracił 700 zł i dokumenty.

W miniony weekend do bialskiej komendy zgłosił się obywatel Ukrainy. Mężczyzna oświadczył, że został okradziony. Do zdarzenia dojść miało na terenie Białej Podlaskiej. Z relacji zgłaszającego wynikało, że do domu, w którym przebywał przyszła znajoma właścicieli. Dopiero po jej wyjściu zauważył, że z portfela zginęło mu 700 zł oraz paszport. Niestety ani on ani też właściciele budynku nie znali nazwiska kobiety.

Sprawą zajęli się policjanci z Wydziału do walki z Przestępczością Przeciwko Mieniu bialskiej komendy. Funkcjonariusze ustalili personalia kobiety podejrzanej o kradzież. Okazało się, że jest to 48-letnia mieszkanka Białej Podlaskiej. Kobieta zatrzymana została na terenie miasta. W chwili zatrzymania była pijana. Urządzenie wykazało niemal 1,5 promila alkoholu w jej organizmie. W trakcie czynności wskazała funkcjonariuszom miejsce ukrycia gotówki. Przyznała, że część, ze skradzionych pieniędzy wydała na zakupy od razu po zdarzeniu. W rozmowie z zatrzymującymi ją policjantami oświadczyła, że wykorzystała moment kiedy portfel wypadł z kieszeni mężczyzny.

48-latka usłyszała już zarzut i przyznała się do winy. O jej dalszym losie zadecyduje sąd. Przestępstwo to zagrożone jest karą do 5 lat pozbawienia wolności.

Bialski Portal Informacyjny  –  informacje i wydarzenia Biała Podlaska

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.