Ogólnopolskie sukcesy bialskich tancerzy
Kultura Z Białej Podlaskiej

Ogólnopolskie sukcesy bialskich tancerzy

W sobotę 17 marca niemal 50-cio osobowa grupa tancerzy zespołu DANCE ACADEMY STUDIO z Bialskiego Centrum Kultury im. Bogusława Kaczyńskiego reprezentowała miasto Biała Podlaska podczas Ogólnopolskich Konfrontacji Tanecznych Myszyniec 2018. Bialska ekipa pokazała klasę. Wszystkie przygotowane choreografie zostały nagrodzone. Tancerze 9-krotnie stawali na podium zawodów w sumie zdobywając 94 medale.

Konkurs miał formułę otwartą i był adresowany do zespołów prezentujących nowoczesne formy tańca. Tancerzy oceniała profesjonalna komisja sędziowska. Impreza zgromadziła rekordową rzeszę sympatyków tańca w różnych kategoriach wiekowych i tanecznych. W konkursie startowało prawie 1000 tancerzy z ponad 25 miast Polski min. z Ostrołęki, Warszawy, Białegostoku, Łodzi, Płońska, Ciechanowa, Augustowa, Sierpca, Olsztyna, Przasnysza i oczywiście z Białej Podlaskiej. Instruktorem grupy jest Karolina Brodzik-Zaremba.

DANCE ACADEMY STUDIO to akademia tańca nowoczesnego, współczesnego i klasycznego dla dzieci i młodzieży działająca przy Bialskim Centrum Kultury im. Bogusław Kaczyńskiego. Te studio tańca szkoli i przygotowuje tancerzy do występów na scenie i w zawodach tanecznych. Mimo krótkiego stażu grupa ta ma swoim koncie prawie 300 tytułów wytańczonych na licznych festiwalach tańca. Instruktorzy nie zapominają również o tych, którzy po prostu lubią tańczyć i robią to tylko dla przyjemności.
Tancerzy Dance Academy Studio będzie można obejrzeć „na żywo” w dniu 23 marca na sali widowiskowej Bialskiego Centrum Kultury im. Bogusława Kaczyńskiego na ul. Brzeskiej 41 podczas wiosennej gali tańca „Wiosna, ach to Ty”.

Źródło: BCK

Polub nas i obserwuj:
Redakcja
Kto prawdę mówi, ten niepokój wszczyna. Cyprian Kamil Norwid
https://bialskieforum.pl

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.