policja biała podlaska

Oferował do sprzedaży limitowane buty sportowe

Podzielcie się informacją

Zarzuty oszustwa usłyszał 18-letni mieszkaniec powiatu lubartowskiego. Sprawca oferował do sprzedaży markowe buty, które jednak nigdy nie trafiły do mieszkańca Białej Podlaskiej. Wartość strat  oszacowana została przez pokrzywdzonego na kwotę ponad 1300 zł. Funkcjonariusze ustalili, że „działalnością” nastolatka pokrzywdzone zostały kolejne osoby. Za popełnione czyny grozi kara do 8 lat pozbawienia wolności.

Bialscy policjanci zajmujący się zwalczaniem przestępczości gospodarczej ustalili, że 18-latek z gm. Lubartów podejrzewany jest o dokonanie oszustwa na szkodę mieszkańca Białej Podlaskiej. Sprawca oferował do sprzedaży limitowane buty sportowe znanej marki. Nie dotarły one jednak do kupującego. W trakcie prowadzonych czynności funkcjonariusze potwierdzili posiadane informacje. Z relacji pokrzywdzonego wynikało, że ofertę znalazł w Internecie. Po ustaleniu szczegółów przelał ponad 1300 zł., na wskazane przez sprzedającego konto. Korespondując z pokrzywdzonym 18-latek tłumaczył, że buty które wystawił, wygrał na stronie producenta. Niestety towar ten nigdy nie dotarł do kupującego.

Policjanci zajmujący się sprawą ustalili, że „nielegalną działalnością nastolatka” pokrzywdzone zostały kolejne osoby. O dalszym losie 18-latka zadecyduje sąd. Za popełnione czyny grozi kara do 8 lat pozbawienia wolności.

Sprawdź także >>>Ratownicza kronika zdarzeń Straż Pożarna Biała Podlaska<<< i pozostałą >>>Kronika Policyjna Biała Podlaska<<<

Źródło: KMP Biała Podlaska – Policja Biała Podlaska

Bialski Portal Informacyjny  –  informacje wydarzenia Biała Podlaska

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.