Odzyskali sprzęt rolniczy o wartości niemal 500 tysięcy złotych

Odzyskali sprzęt rolniczy o wartości niemal 500 tysięcy złotych

Podzielcie się informacją

Bialscy policjanci odzyskali sprzęt rolniczy o wartości niemal 500 tysięcy złotych. Ciągnik wraz z agregatem siewnym skradziono w ubiegłym tygodniu z gospodarstwa rolnego na terenie gminy Rokitno. Zarzuty w tej sprawie usłyszeli dwaj mieszkańcy powiatu łosickiego w wieku 27 i 32 lat. Wobec obydwu mężczyzn zastosowany został środek zapobiegawczy w postaci dozoru Policji. O dalszym ich losie zadecyduje sąd.

W miniony czwartek dyżury bialskiej komendy powiadomiony został o kradzieży maszyn rolniczych. Do zdarzenia doszło na terenie jednego z gospodarstw w gminie Rokitno.

Z relacji zgłaszającego wynikało, że nieznany sprawca skradł z terenu strzeżonego gospodarstwa rolnego ciągnik wraz z agregatem siewnym. Wartość strat oszacowano na kwotę niemal 500 tysięcy złotych.

Sprawą zajęli się policjanci zwalczający przestępczość przeciwko mieniu bialskiej komendy wspólnie z funkcjonariuszami komisariatu w Janowie Podlaskim. Podczas działań policjanci ustalili personalia osób podejrzewanych o udział w tej sprawie. Okazało się, że są to dwaj mieszkańcy powiatu łosickiego w wieku 27 i 32 lata. Mężczyzn zatrzymano do wyjaśnienia. Funkcjonariusze odzyskali też całość skradzionego mienia.

W weekend mężczyzn doprowadzono do Prokuratury, gdzie usłyszeli zarzuty. Jeden z zatrzymanych odpowiadał będzie dodatkowo za posiadanie substancji psychotropowej oraz kierowanie autem pod wpływem narkotyków.

Wobec 27-latka i jego 32-letniego znajomego bialski sąd zastosował środek zapobiegawczy w postaci dozoru Policji. Zgodnie z obowiązującymi przepisami kradzież zagrożona jest karą do 5 lat pozbawienia wolności.

Sprawdź także >>>Ratownicza kronika zdarzeń Straż Pożarna Biała Podlaska<<< i pozostałą >>>Kronika Policyjna Biała Podlaska<<<

Źródło: KMP Biała Podlaska – Policja Janów Podlaski
Bialski Portal Informacyjny  –  informacje wydarzenia Rokitno

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.