Odpowie za wybicie ponad 20 szyb oraz kradzież

Odpowie za wybicie ponad 20 szyb oraz kradzież

Podzielcie się informacją

Policjanci terespolskiego komisariatu ustalili sprawcę wybicia szyb w nieużytkowanym budynku kolei państwowych. 37-latek odpowie również za kradzież, a także zniszczenie jednego z przystanków kolejowych. Łączną wartość strat oszacowano na kwotę ponad 4,5 tysiąca złotych. Mężczyzna za swe czyny odpowiadał będzie w warunkach recydywy.

Pod koniec lutego br. policjanci komisariatu w Terespolu otrzymali zgłoszenie dotyczące wybicia ponad 20 szyb w nieużytkowanym budynku, na terenie gminy Terespol, należącym do kolei państwowych. Wartość strat oszacowano wówczas na kwotę 3 tysięcy złotych.

Kryminalni zajmujący się sprawą ustalili personalia mężczyzny podejrzewanego u udział w tym zdarzeniu. Okazało się, że jest to 37-letni mieszkaniec gminy Zalesie. Mężczyznę zatrzymano do wyjaśnienia. W trakcie prowadzonych czynności funkcjonariusze ustalili, że nie jest to jedyny czyn na jego koncie. Podejrzany jest również o kradzież projektora z budynku, w którym doszło do wcześniejszego uszkodzenia, a także o wybicie szyb w gablocie rozkładu jazdy na jednym z przystanków kolejowych. Do tych zdarzeń doszło w okresie od grudnia ubiegłego roku do stycznia br. Zdarzeń nie zgłoszono funkcjonariuszom. Łączna wartość strat oszacowano na kwotę ponad 4,5 tysiąca złotych.

37-latek usłyszał już zarzuty. Odpowiadał będzie w warunkach recydywy, gdyż w ostatnim czasie odbywał karę pozbawienia wolności za podobne przestępstwa. Zgodnie z obowiązującymi przepisami za popełnione czyny grozi kara do 5 lat pozbawienia wolności, a w przypadku czynu popełnionego w recydywie kara ta może zostać zwiększona o połowę.

Sprawdź także >>>Ratownicza kronika zdarzeń Straż Pożarna Biała Podlaska<<< i pozostałą >>>Kronika Policyjna Biała Podlaska<<<

Źródło: KMP Biała Podlaska – Policja Terespol
Bialski Portal Informacyjny  –  informacje wydarzenia Terespol

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.