policja biała podlaska

Odpowie za włamanie sprzed lat

Idźcie i siejcie ;)

O tym, że nawet po latach można odpowiadać za swoje czyny przekonał się 37-letni mieszkaniec Białej Podlaskiej. Mężczyzna podejrzany jest o usiłowanie kradzieży z włamaniem do pomieszczenia z automatami do gier. Do zdarzenia doszło pod koniec 2014 roku. Mężczyznę zdradziły pozostawione na miejscu przestępstwa ślady biologiczne. 37-latek usłyszał już zarzut i przyznał się do winy.

Do zdarzenia doszło w grudniu 2014 roku na terenie Białej Podlaskiej. Nieznany wówczas sprawca wyłamał drzwi do pomieszczenia z automatami do gier o niskich wygranych. Po tym wyciął  otwór w panelu jednego z automatów. Gdy w środku nie znalazł gotówki, zbiegł z miejsca zdarzenia. Na miejscu zabezpieczone zostały ślady, w tym ślady biologiczne, które trafiły do Laboratorium Kryminalistycznego Policji oraz zarejestrowane zostały w policyjnej Bazie Danych.

Praca funkcjonariuszy doprowadziła do ustaleń, że sprawcą jest 37-letni mieszkaniec Białej Podlaskiej. Policjantom pomogło przy tym porównanie śladów pozostawionych na miejscu zdarzenia, z kolejnymi profilami wprowadzonymi do bazy. W ten sposób żmudna i dokładna praca technika kryminalistyki na miejscu zdarzenia wsparta nowoczesnym systemem przyniosła wymierny efekt. Funkcjonariusze rozpoczęli poszukiwania mężczyzny.

We wtorek 37-latka zatrzymano na jednym z lotnisk, gdy próbował wjechać do Polski. Mężczyzna usłyszał już zarzut i przyznał się do winy oraz dobrowolnie poddał się karze. Na poczet przyszłych kar i grzywien policjanci zabezpieczyli pieniądze w kwocie 2 tysięcy złotych. O losie mężczyzny zadecyduje sąd. Za popełniony czyn grozi kara do 10 lat pozbawienia wolności.

Sprawdź także >>>Ratownicza kronika zdarzeń Straż Pożarna Biała Podlaska<<< i pozostałą >>>Kronika Policyjna Biała Podlaska<<<

Źródło: KMP Biała Podlaska – Policja Biała Podlaska
Bialski Portal Informacyjny  –  informacje wydarzenia Biała Podlaska

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.