Odpowie za włamanie do myjni samochodowej

Odpowie za włamanie do myjni samochodowej

Idźcie i siejcie ;)

Za kradzież z włamaniem do panelu sterowania w myjni samochodowej odpowie 25-letni mieszkaniec powiatu siedleckiego. Policjanci zajmujący się sprawą ustalili, że nie jest to jedyny czyn na jego koncie. „Amator cudzego mienia” usłyszał już zarzuty i przyznał się do winy oraz dobrowolnie poddał się karze. O jego dalszym losie zadecyduje sąd. Kradzież z włamaniem zagrożona jest karą do 10 lat pozbawienia wolności.

Do zdarzenia doszło pod koniec lipca bieżącego roku w Janowie Podlaskim. Nieznany wówczas sprawca włamał się do panelu sterowania samoobsługowej myjni samochodowej. Jego łupem padła znajdująca się wewnątrz gotówka. Wartość strat oszacowana została na kwotę 130 złotych.

Sprawą zajęli się policjanci janowskiego komisariatu. Podczas wspólnych działań z funkcjonariuszami zajmującymi się zwalczaniem przestępczości przeciwko mieniu bialskiej komendy, ustalili i zatrzymali mężczyznę podejrzewanego o udział w sprawie. Okazało się, że jest to 25-letni mieszkaniec powiatu siedleckiego.

W trakcie prowadzonych czynności policjanci ustalili, że nie jest to jedyny czyn na koncie mężczyzny. Odpowiadał będzie on również za usiłowanie kradzieży z włamaniem do myjni samochodowej. Sprawca wyrwał metalowe drzwiczki zabezpieczające panel sterowania. W tym jednak przypadku nie dokonał kradzieży z uwagi na brak środków. Jednak powstałe straty oszacowane zostały na kwotę 500 złotych. Do tego zdarzenia doszło pod koniec sierpnia bieżącego roku na terenie powiatu siedleckiego.

25-latek usłyszał już zarzuty i przyznał się do winy oraz dobrowolnie poddał karze. O jego dalszym losie zadecyduje sąd. Zgodnie z obowiązującymi przepisami czyn ten zagrożony jest karą do 10 lat pozbawienia wolności.

 

Sprawdź także >>>Ratownicza kronika zdarzeń Straż Pożarna Biała Podlaska<<< i pozostałą >>>Kronika Policyjna Biała Podlaska<<<

Źródło: KMP Biała Podlaska – Policja Janów Podlaski
Bialski Portal Informacyjny  –  informacje wydarzenia Janów Podlaski

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.