Odpowie za kradzieże i rozbój
Kronika policyjna Z Białej Podlaskiej

Odpowie za kradzieże i rozbój

Środek zapobiegawczy w postaci tymczasowego aresztu zastosował Sąd Rejonowy w Białej Podlaskiej wobec 25-letniego mieszkańca powiatu radzyńskiego. Mężczyzna podejrzany jest o szereg kradzieży oraz rozbój, do jakich doszło na terenie miasta. 25-latek przyznał się do winy. O jego dalszym losie zadecyduje sąd. Za popełnione czyny grozi kara do 12 lat pozbawienia wolności.

Policjanci z Wydziału do walki z Przestępczością Przeciwko Mieniu bialskiej komendy, ustalili, że 25-letni mieszkaniec gminy Wohyń, wspólnie z kolegą, podejrzani są o dokonanie rozboju w jednym z bialskich lokali usługowych. Do zdarzenia doszło pod koniec lutego br., a przestępstwo to nie było wcześniej zgłoszone organom ścigania. Funkcjonariusze potwierdzili posiadane informacje. Ustalili, że sprawcy używając przemocy wobec pracownicy, skradli saszetkę z pieniędzmi pochodzącymi z utargu oraz torebkę kobiety. Tam znajdowały się pieniądze, dokumenty oraz telefon. Policjanci ustalili, że nie jest to jedyny czyn, o który mężczyzna jest podejrzewany. 25-latek zatrzymany został do wyjaśnienia.   Mężczyzna odpowie też za kradzież i krótkotrwałe użycie pojazdu swojego znajomego. Z ustaleń funkcjonariuszy wynika, że sprawcy wykorzystując nieobecność właściciela domu, skradli należące do niego mienie. Ich łupem padł m.in. laptop, aparat, obuwie i odzież oraz elektronarzędzia o łącznej wartości 4 tys. zł. Użyli też stojącego na podwórku auta pokrzywdzonego, którym przewozili skradzione rzeczy. Policjanci odzyskali niemal całość skradzionego mienia.

   Mężczyzna podejrzany jest również o kradzież portfela i usiłowanie kradzieży torebki. Do wszystkich zdarzeń doszło na terenie miasta w okresie od września ubiegłego roku do końca lutego b.r. 25-latek usłyszał łącznie 5 zarzutów i przyznał się do winy. W piątek Sąd Rejonowy w Białej Podlaskiej na wniosek Policji i Prokuratury zastosował wobec mężczyzny środek zapobiegawczy w postaci tymczasowego aresztu. O jego dalszym losie zadecyduje sąd. Za popełnione czyny grozi kara do 12 lat pozbawienia wolności.

Odpowie za kradzieże i rozbój

Źródło: KMP Biała Podlaska

Polub nas i obserwuj:
Redakcja
Kto prawdę mówi, ten niepokój wszczyna. Cyprian Kamil Norwid
https://bialskieforum.pl

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.