policja biała podlaska

Odpowie za kradzież z włamaniem w warunkach recydywy

Podzielcie się informacją

Bialscy policjanci ustalili sprawcę włamania do niezamieszkałego domu na terenie miasta. Łupem „amatora cudzego mienia” padły znajdujące się tam metalowe elementy. By je zabrać dodatkowo uszkodził wyposażenie budynku. Wartość strat oszacowano na kwotę 5 tysięcy złotych. Zarzuty w tej sprawie usłyszał 60-letni mieszkaniec miasta. Mężczyzna odpowiadał będzie w warunkach recydywy.

Na początku października bieżącego roku bialscy policjanci powiadomieni zostali o włamaniu do niezamieszkałego domu na terenie miasta. Z relacji pokrzywdzonej wynikało, że nieznany sprawca skradł znajdujące się tam metalowe przedmioty w tym okucia kuchenne, krany czy części instalacji hydraulicznej. By je zabrać część wyposażenia uszkodził. Łączna wartość strat oszacowano przez pokrzywdzoną na kwotę 5 tysięcy złotych. Zgłaszająca dodała również, że do zdarzenia dojść mogło w ciągu kilku ostatnich miesięcy.

Sprawą zajęli się policjanci zwalczający przestępczość przeciwko mieniu bialskiej komendy. Funkcjonariusze ustalili personalia mężczyzny podejrzewanego o udział w zdarzeniu. Okazało się, że jest to 60-letni mieszkaniec miasta. Mężczyznę zatrzymano do wyjaśnienia. W trakcie rozmowy z funkcjonariuszami swoje zachowanie tłumaczył wypitym alkoholem i brakiem gotówki.

Wczoraj „amator cudzego mienia” usłyszał już zarzuty i przyznał się do winy. Mężczyzna odpowiadał będzie w warunkach recydywy, gdy w ostatnim okresie odbywał karę pozbawienia wolności za podobne przestępstwo.

O jego dalszym losie zadecyduje sąd. Zgodnie z kodeksem karnym kradzież z włamaniem zagrożona jest karą do 10 lat pozbawienia wolności, a w przypadku przestępstwa popełnionego w recydywie kara ta może zostać zwiększona o połowę.

 

Sprawdź także >>>Ratownicza kronika zdarzeń Straż Pożarna Biała Podlaska<<< i pozostałą >>>Kronika Policyjna Biała Podlaska<<<

Źródło: KMP Biała Podlaska – Policja Biała Podlaska
Bialski Portal Informacyjny  –  informacje wydarzenia Biała Podlaska

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.