policja biała podlaska

Odpowie za kradzież na “wyrwę”

Idźcie i siejcie ;)

Bialscy policjanci ustalili sprawcę kradzieży „na wyrwę”. Do zdarzenia doszło pod koniec stycznia br. na terenie miasta. Zarzuty w tej sprawie usłyszał 40-letni mieszkaniec Białej Podlaskiej. Mężczyzna odpowiadał będzie w warunkach recydywy, gdyż już wcześniej odbywał karę za podobne przestępstwa. Kilka dni wcześniej opuścił zakład karny. O jego dalszym losie zadecyduje sąd. Za popełniony czyn grozi kara do 5 lat pozbawienia wolności, a w przypadku czynu popełnionego w recydywie kara ta może zostać zwiększona o połowę.

Do zdarzenia doszło 28 stycznia br. na ul. Anny Jagiellonki w Białej Podlaskiej. Mieszkanka miasta umówiła się tam z klientką, w celu zwrotu gotówki. Kiedy siedziały w samochodzie, nagle drzwi pojazdu otworzył nieznajomy, który wyrwał pokrzywdzonej z ręki saszetkę z pieniędzmi. Wewnątrz znajdowało się ponad 4 tys. zł. Kobieta próbowała sama dogonić agresora. Kiedy jej działania nie przyniosły skutku o całym zdarzeniu powiadomiła policję.

Sprawą zajęli się funkcjonariusze z Wydziału do walki z Przestępczością Przeciwko Mieniu bialskiej komendy. Policjanci szybko ustalili personalia mężczyzny podejrzanego o udział w sprawie. Okazało się, że jest to 40-letni mieszkaniec Białej Podlaskiej. Jak ustalili funkcjonariusze mężczyzna jest znajomym drugiej z kobiet uczestniczących w spotkaniu. Dodatkowo on również przyjechał razem z nią w umówione miejsce.

40-latek zatrzymany został do wyjaśnienia. Zarzuty usłyszał w warunkach recydywy, gdyż w ostatnim okresie odbywał karę pozbawienia wolności za podobne przestępstwa. Kilka dni wcześniej mężczyzna opuścił zakład karny.

Policjanci ustalają wszystkie okoliczności sprawy. Za popełniony czyn grozi kara do 5 lat pozbawienia wolności, a w przypadku czynu popełnionego w recydywie kara ta może zostać zwiększona o połowę.

Źródło: KMP Biała Podlaska

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.