Odbierali papierosy z wyrzutu
Kronika służb Terespol

Odbierali papierosy z wyrzutu, zatrzymała ich Straż Graniczna

Odbierali papierosy z wyrzutu, zatrzymała ich Straż Graniczna. Funkcjonariusze z Nadbużańskiego Oddziału Straży Granicznej w wyniku prowadzonych działań, zatrzymali papierosy o wartości ponad 170 tys. zł. W tej sprawie, przedstawiono już zarzuty popełnienia przestępstwa karno – skarbowego, sześciu obywatelom RP, przy których ujawniono nielegalny towar.

7 października br., w rejonie miejscowości Koroszczyn, funkcjonariusze z Placówki SG w Terespolu zatrzymali sześciu ob. RP. Przy mężczyznach, funkcjonariusze zabezpieczyli 13 tys. paczek przemyconych papierosów o wartości ponad 170 tys. zł. Funkcjonariusze SG ustalili, iż zatrzymani przyjechali po odbiór papierosów, wyrzuconych wcześniej z naczepy samochodu ciężarowego. Samochód ten wjechał do Polski przez drogowe przejście graniczne w Kukurykach i odgrodzoną drogą celną jechał do odpraw celnych.

Sześciu zatrzymanym mężczyznom, przedstawiono zarzuty, popełnienia przestępstwa karno-skarbowego. Za popełniony czyn, grożą im wysokie kary finansowe. Obecnie trwa ustalanie samochodu ciężarowego, z którego, wyrzucono przemycone papierosy.

Tylko w tym roku funkcjonariusze z Nadbużańskiego Oddziału Straży Granicznej, nie dopuścili do wprowadzenia na rynek papierosów pochodzących z przemytu o wartości ponad 17 mln zł.

Źródło: nadbuzanski.strazgraniczna.pl

Polub nas i obserwuj:
Redakcja
Kto prawdę mówi, ten niepokój wszczyna. Cyprian Kamil Norwid
https://bialskieforum.pl

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.