Obywatel Rosji próbował wwieźć do Polski ponad 400 skór łasic
Izba Administracji Skarbowej Terespol

Obywatel Rosji próbował wwieźć do Polski ponad 400 skór łasic

Nietypowy przemyt udaremnili na granicy z Białorusią funkcjonariusze służby celno-skarbowej. Obywatel Rosji próbował wwieźć do Unii Europejskiej ponad 400 skór zwierząt z rodziny łasicowatych.

Granicę białorusko-polską mężczyzna przekraczał przez drogowe przejście graniczne w Terespolu. W jego pojeździe funkcjonariusze KAS znaleźli 401 skór, a ponadto 16 litrów wysokogatunkowego alkoholu, którego ceny wynoszą do tysiąca złotych za butelkę oraz kilkadziesiąt paczek papierosów i wkładów tytoniowych.

Mężczyzna nie zgłosił wwożonych towarów przy odprawie celnej. Twierdził, że  zarówno skóry, jak i wyroby akcyzowe nie należą do niego. Za próbę przemytu funkcjonariusze ukarali Rosjanina mandatem w wysokości 2 800 złotych.

Na przewożonych przez mężczyznę skórach znajdowały się pozostałości tkanki miękkiej i zasuszonej krwi. Dodatkowo, by na zewnątrz nie wydostawał się fetor, skóry owinięte były czarną folią. Z oczywistych względów – z uwagi na bezpieczeństwo epizootyczne – skóry nie mogły wjechać do Polski. Towar wycofany został za granicę.

Źródło: Izba Administracji Skarbowej w Lublinie

 

Polub nas i obserwuj:
Redakcja
Nie bierzemy jeńców!!!
https://bialskieforum.pl

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.