O włos od tragedii w Wólce Plebańskiej

O włos od tragedii w Wólce Plebańskiej

Podzielcie się informacją

Po tragicznym weekendzie na bialskich drogach także i poniedziałek mógł przynieść śmierć motocyklisty. Do groźnie wyglądającego wypadku doszło w poniedziałek w Wólce Plebańskiej, gdzie motocyklista stracił panowanie nad pojazdem i zjechał na przeciwległy pas ruchu …

Do zdarzenia doszło wczoraj około godz. 19:20 w miejscowości Wólka Plebańska. Z ustaleń mundurowych wynika, że kierujący motocyklem marki Suzuki, 24-letni mieszkaniec powiatu lubartowskiego na łuku drogi stracił panowanie nad pojazdem i zjechał na przeciwległy pas ruchu. By nie zderzyć się czołowo z jadącym z przeciwka autem motocyklista zjechał do rowu po lewej stronie jezdni. Siła rozpędu motocykla była tak duża, że sam już jednoślad przejechał na przeciwległy pas zatrzymując się w rowie. Tam też spadł hełm ochronny mężczyzny. Prawdopodobną przyczyna zdarzenia było niedostosowanie prędkości do warunków ruchu.

Na miejscu mundurowi potwierdzili, że motocyklem kierował 24-letni mieszkaniec powiatu lubartowskiego. Ustalili też, że mężczyzna nie posiada uprawnień do kierowania pojazdem tej kategorii.

W chwili zdarzenia 24-latek był trzeźwy. Potwierdziło to przeprowadzone przez mundurowych badanie. W wyniku zdarzenia mężczyzna przewieziony został do szpitala. Na szczęście obrażenia ciała, których doznał nie okazały się groźne, a całe zdarzenie zostało zakwalifikowane jako kolizja. Z uwagi na okoliczności zdarzenia policjanci odstąpili od postępowania mandatowego, a sprawa znajdzie swój finał w sądzie.

Policjanci ustalają okoliczności zdarzenia oraz apelują o rozwagę na drodze. Przypominamy, że wsiadając za kierownicę w swoich rękach mamy nie tylko własne zdrowie i życie, ale jesteśmy odpowiedzialni również za innych uczestników ruchu drogowego. Nadmierna prędkość jest wciąż jedną z głównych przyczyn zdarzeń drogowych.

W miniony weekend na bialskich drogach doszło do 2 śmiertelnych wypadków:

KMP Biała Podlaska Policja Biała Podlaska

Bialski Portal Informacyjny  –  informacje wydarzenia Biała Podlaska

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.