Nowy samochodów ratownictwa chemicznego na służbie bialskiej straży pożarnej

Nowy samochodów ratownictwa chemicznego na służbie bialskiej straży pożarnej

Idźcie i siejcie ;)

Nowy samochód specjalistyczny przeznaczony dla Jednostki Ratowniczo-Gaśniczej i działającej na jej bazie specjalistycznej grupy ratownictwa chemiczno-ekologicznego trafił właśnie do bialskiej komendy PSP w Białej Podlaskiej

Wyposażenie samochodu stanowi generator prądu, maszt oświetleniowy i sprzęt, który został podzielony na grupy: wyposażenie indywidualne i środki ochrony indywidualnej; pompy do ratownictwa chemicznego; armatura i osprzęt do pomp; narzędzia ratownicze, pomocnicze i osprzęt dla straży pożarnej; podręczny sprzęt gaśniczy; sorbenty i neutralizatory; sprzęt oświetleniowy, sygnalizacyjny i łączności; sprzęt ratownictwa medycznego i osprzęt pomocniczy.

Pod zabudowę wykorzystano podwozie Scania P500 z napędem 4×2, automatyczną skrzynią biegów i kabiną przystosowaną do przewozu dwóch osób. Zabudowa wykonana jest z aluminium, stali nierdzewnej i blachy aluminiowej, posiada sześć skrytek sprzętowych zamykanych żaluzjami.

Komenda Wojewódzka Państwowej Straży Pożarnej w Lublinie w imieniu swoim i innych Komend Wojewódzkich kupiła pięć takich samochodów. Trafiły do Komend Powiatowych i Miejskich Państwowej Straży Pożarnej w Nowym Targu (491[K]60), Nowym Sączu (341[K]60), Białej Podlaskiej (341[L]60), Zamościu (381[L]60) i Ostrołęce (341[M]61).

Zakup został współfinansowany ze środków unijnych w ramach projektu “Usprawnienie systemu ratownictwa na drogach – etap IV”. Wartość zrealizowanego zamówienia to 10 122 900 zł, co daje 2 024 580 zł za jeden samochód.

Nowy chemik zastąpi już blisko 25-cio letniego Stara z zabudową SHL Kielce.

Teraz strażaków czeka zapoznanie się i szkolenie na nowym sprzęcie.

Źródło: KMPSP Biała Podlaska

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.