Nowe Scanie pojawią się w połowie przyszłego roku

Nowe Scanie pojawią się w połowie przyszłego roku

Podzielcie się informacją

Z udziałem prezydenta Dariusza Stefaniuka, prezesa MZK Bogdana Kozioła oraz dyrektora sprzedaży autobusów w firmie Scania Polska SA, odbyło się w urzędzie miasta podpisanie umowy. Na jej mocy bialski tabor wzmocni się o 5 nowych pojazdów, spełniających restrykcyjne normy ekologiczne.

Przedstawiciel firmy Scania podczas konferencji poświęcił dużo czasu na szczegółową charakterystykę walorów nowych pojazdów. Przy okazji obalił mit, jakoby autobusy były wykonane poza granicami kraju. Pojazdy które w przyszłym roku wyjadą na bialskie ulice produkowane są w słupskiej fabryce – jedynej w Europie tego koncernu, produkującej autobusy przeznaczone dla komunikacji miejskiej. Ostatnio ze Słupska do Niemiec trafiło 250 pojazdów marki Scania. Nowe bialskie autobusy, zakupione za blisko 5,8 mln zł, będą w stanie pomieścić minimum 85 pasażerów. Dwa pierwsze pojawią się na miejskich drogach w maju, kolejne trzy w lipcu. Zastąpią wysłużone pojazdy, które zostaną wyłączone z ruchu. Warto przypomnieć, że od kilku miesięcy bialski MZK, jako pierwszy polski przewoźnik użytkuje dwie Scanie Citywide 10,9LF. Pojazdy posiadają m.in. inteligentny system spalania, w zależności od powierzchni, po jakiej się poruszają.
Cieszy mnie przede wszystkim ekologiczne podejście do nowych inwestycji MZK. To dotyczy również innych miejskich spółek, które swoje rozwojowe plany dostosowują do norm jakości powietrza – mówił z zadowoleniem prezydent Dariusz Stefaniuk.
Prezes MZK dodawał zarazem, że nowy zakup to świetna inwestycja również ze względu na osoby niepełnosprawne, dzięki platformom dla wózków inwalidzkich oraz przycisków oznaczonych językiem braille’a i informacji głosowej.
Materiał: UM Biała Podlaska

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.