Nowe auto w OSP Łomazy

Nowe auto w OSP Łomazy

Idźcie i siejcie ;)

Jednostka Ochotniczej Straży Pożarnej w Łomazach wzbogaciła się o nowy lekki samochód ratowniczo-rozpoznawczy. Auto pozyskano dzięki środkom z Solidarnościowego Funduszu Wsparcia Osób Niepełnosprawnych w ramach środków Funduszu Pomocy Pokrzywdzonym oraz Pomocy Postpenitencjarnej – Funduszu Sprawiedliwości.

Z nowego nabytku cieszą oczywiście druhowie z OSP Łomazy oraz wójt gminy Łomazy Jerzy Czyżewski. Wójt podkreślił, że dzięki nowemu samochodowi zwiększy się mobilność i szybkość działania  łomaskich strażaków. A warto zaznaczyć, że jednostka działa w ramach Krajowego Systemu Ratowniczo-Gaśniczego (KSRG). Nowy Ranger zastąpi wysłużonego już 20-letniego Lublina. 

Wiceminister Sprawiedliwości Marcin Romanowski podkreślił znaczenie Funduszu Sprawiedliwości z którego współfinansowany został zakup auta. Środki z tego funduszu nie pochodzą bezpośrednio z budżetu państwa tylko od przestępców: z kar i nawiązek.

Komendant Miejski PSP w Białej Podlaskiej bryg.  Artur Tomczuk odczytał list Lubelski Komendant Wojewódzki PSP nadbryg. Grzegorza Alinowskiego skierowany do strażaków ochotników.

Koszt zakupy nowego auta wyniósł 206 tys. zł, z czego 95% stanowiło środki ze wspomnianego Funduszu Sprawiedliwości a 5% ze środków własnych gminy.

Remont czeka także remizę. Dzięki pozyskaniu środków z Rządowego Funduszu Inwestycji Lokalnych już w tym roku strażacy będą mogli korzystać z wyremontowanej remizy.

 

« z 2 »

 

Bialski Portal Informacyjny – informacje wydarzenia Łomazy

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.