Nocny pościg za pijanym kierowcą
Kronika policyjna Piszczac Terespol Zalesie

Nocny pościg za pijanym kierowcą

Policjanci z komisariatu w Terespolu zatrzymali 25-latka, który kierując Fordem, nie chciał zatrzymać się do kontroli. W chwili zdarzenia mężczyzna był pijany. Urządzenie wykazało niemal 1,5 promila alkoholu w jego organizmie. Dodatkowo „pirat drogowy” posiadał już zakaz kierowania pojazdami. Teraz za swoje czyny odpowie przed sądem. Zgodnie z obowiązującymi przepisami grozi mu kara do 5 lat pozbawienia wolności.

Do zdarzenia doszło w poniedziałek przed godz. 2:00 w nocy w miejscowości Zalesie. Policjanci bialskiej drogówki zauważyli samochód osobowy marki Ford. Zachowanie kierującego tym autem wskazywało, że może znajdować się pod wpływem alkoholu. Gdy mundurowi próbowali zatrzymać auto do kontroli, kierowca przyspieszył i dalej kontynuował jazdę. Policjanci ruszyli za nim w pościg, jednak mężczyzna nie reagował też na sygnały świetlne i dźwiękowe.

W działania włączyli się również policjanci z komisariatu w Terespolu. W miejscowości Chotyłów funkcjonariusze zauważyli poszukiwane auto. Mężczyzna zatrzymał samochód na końcu leśnej drogi. Za kierownicą forda siedział 25-letni mieszkaniec gm. Piszczac. Policjanci  od razu wyczuli od mężczyzny woń alkoholu. Urządzenie wykazało niemal 1,5 promila alkoholu w jego organizmie.

Mundurowi ustalili również, że siedzący za kierownicą mężczyzna posiada aktywny zakaz kierowania pojazdami. W rozmowie z funkcjonariuszami 25-latek  oświadczył, że on wcale nie uciekał. Swoje zachowane tłumaczył faktem, że „przestraszył się ”.  Mężczyzna zatrzymany został w “policyjnym areszcie”.

Wczoraj 25-latek usłyszał zarzuty i przyznał się do winy. Teraz za swoje czyny odpowie przed sądem. Zgodnie z obowiązującymi przepisami grozi mu kara do 5 lat pozbawienia wolności.

 

Źródło: POLICJA

 

reklama bialskie forum
Polub nas i obserwuj:
Redakcja
Kto prawdę mówi, ten niepokój wszczyna. Cyprian Kamil Norwid
https://bialskieforum.pl

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.