Niszczył cudze mienie "na zlecenie"

Niszczył cudze mienie „na zlecenie”

Podzielcie się informacją

 Za uszkodzenie elewacji budynku odpowie 44-latek z Białej Podlaskiej. W marcu 2020 roku sprawca zalał farbą elewację nowobudowanego domu. Usiłował też zniszczyć ją w listopadzie ubiegłego roku. Zarzuty w tej sprawie usłyszał też 57-letni mieszkaniec gminy Biała Podlaska. Mężczyzna odpowiadał będzie za nakłanianie do popełnienia tych przestępstw. Za czyny te zgodnie z kodeksem karnym grozi kara do 5 lat pozbawienia wolności.

W marcu ubiegłego roku do bialskiej komendy zgłosił się mieszkaniec gminy Biała Podlaska. Mężczyzna oświadczył, że nieznana osoba uszkodziła elewację jak też kostkę brukową w nowobudowanym wówczas domu polewając ją farbą emulsyjną. Zgłaszający dodał, że nikogo o ten czyn nie podejrzewa. Pokrzywdzony jeszcze dwukrotnie zgłosił się do bialskiej komendy w lipcu i listopadzie ubiegłego roku, gdy nieznany sprawca wstrzyknął do użytkowanego przez niego samochodu osobowego marki honda kwas masłowy oraz usiłował ponownie uszkodzić elewację budynku, tym razem przy użyciu farby, która zmieszana była z kwasem masłowym. Wartość strat oszacowana została przez pokrzywdzonego na kwotę niemal 30 tysięcy złotych.

Sprawą zajęli się policjanci zwalczający przestępczość przeciwko mieniu bialskiej komendy. Żmudna praca funkcjonariuszy, w tym zabezpieczone na miejscu zdarzeń ślady, pozwoliły na ustalenie personaliów mężczyzny podejrzewanego o dwa z popełnionych czynów. Okazało się, że jest to 44-letni mieszkaniec Białej Podlaskiej. Mężczyznę zatrzymano do wyjaśnienia i usłyszał zarzuty.

Zarzuty w tej sprawie usłyszał też 57-letni mieszkaniec gminy Biała Podlaska, znajomy pokrzywdzonego. Z ustaleń funkcjonariuszy wynikało bowiem, że jest on podejrzany o nakłanianie 44-latka do uszkodzenia domu jak też samochodu pokrzywdzonego, oferując zapłatę za „realizację zlecenia”.

O dalszym losie mężczyzn zadecyduje sąd. Zgodnie z obowiązującymi przepisami czyny ten zagrożone są karą do 5 lat pozbawienia wolności.

Sprawdź także >>>Ratownicza kronika zdarzeń Straż Pożarna Biała Podlaska<<< i pozostałą >>>Kronika Policyjna Biała Podlaska<<<

Źródło: KMP Biała Podlaska – Policja Biała Podlaska
Bialski Portal Informacyjny  –  informacje wydarzenia Biała Podlaska

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.