Niezwykłe ferie w Piszczacu
Edukacja Fotorelacja Piszczac

Niezwykłe ferie w Piszczacu

W dniach od 29 stycznia do 10 lutego 2018 w świetlicy ,,Jaskółka” w Piszczacu odbyły się zajęcia mające na celu zorganizowanie czasu wolnego dzieci podczas ferii zimowych zorganizowane przez Gminne Centrum Kultury i Sportu.

W trakcie pierwszego tygodnia dzieci uczestniczyły w zajęciach kulinarnych gdzie wspólnie z rodzicami przygotowywały kruche ciasteczka kokosowe. Do wyrobu ciastek została użyta tradycyjna maszynka, do której ustawiła się bardzo długa kolejka. Każde dziecko chciało stworzyć swój własny niepowtarzalny wypiek. Mniejsze dzieci wraz z opiekunami wałkowały i wykrawały ciasto różnymi foremkami. Kolejnego dnia odbyły się warsztaty artystyczne pt. „Robimy i zdobimy maski karnawałowe”, podczas których przygotowano liczne prace ozdobione pięknymi piórkami, wstążkami z dużą ilością kolorowych brokatów. Czwartego dnia ferii zorganizowane zostały zajęcia pt. „Cudaki filcowaki” na których dzieci uczyły się wytwarzać filcowe zawieszki do kluczy. Wśród powstałych prac znalazły się m.in. serduszka, kotki, gwiazdki, motylki oraz inne ciekawe wyobrażenia zwierzątek i figurek. Główna atrakcja ferii zimowych w gminie Piszczac miała miejsce w pierwszy weekend lutego gdzie na hali ZPO w Piszczacu udostępniony został przez Wschodnie Konsorcjum Eventowe największy w Europie dmuchany plac zabaw na którym dzieci mogły bawić się do woli przez całe trzy dni. Podczas zabaw i atrakcji ruchowych najmłodsi wraz z rodzicami spędzili aktywnie czas. Dla wielu z nich była to doskonała okazja do spotkania z rówieśnikami. Jest to tym ważne, że przyczynia się do rozwoju młodego pokolenia i kreuje pozytywne wzorce prozdrowotne przeciwdziałając wszelkiego rodzaju uzależnieniom. Pierwszy tego typu obiekt w okolicy przyciągnął setki milusińskich. Realizacja tego przedsięwzięcia wspartym przez Gminną Komisję Rozwiązywania Problemów Alkoholowych.

W ramach odpoczynku od edukacji przygotowane zostały także warsztaty wykonywania figurek z masy solnej. Podczas zajęć powstało całe mnóstwo kolorowych figurek. Odbyły się również kolejne zajęcia kulinarne, na których uczestnicy przygotowali frytki. W drugiej połowie ferii dzieci zamieniły się w wesołe kotki i motylki malowania twarzy. Ponadto dzieci malowały farbami na ogromnej kartce papieru. Nie zabrakło również zajęć walentynkowych, na których uczestnicy wykonali serduszka na patyczku z życzeniami. Ponadto dzieci pięknie przebrane za postacie z bajek bawiły się na corocznym balu karnawałowym. Przez dwa tygodnie wolne od nauki odbywały się zajęcia z baletu i bezpłatne lekcje języka angielskiego dla najmłodszych. Podczas ferii dzieci wyjeżdżały także na lodowisko i basen oraz uczestniczyły w grze laserowy paintball w Białej Podlaskiej. Grupa ponad 35 uczestników wycieczki brała także udział w animacjach. Świetna zabawa i niesamowite emocje zapadną na długo w pamięci.

Ponadto uczniowie ze szkół z terenu gminy Piszczac odwiedzili redakcję portalu Biała24 by poznać jej pracę „od środka”. Dwudziestoosobowa grupa uczniów szkoły podstawowej miała okazję dowiedzieć się, jak wygląda praca fotoreportera czy redaktora. Dzieci mogły spróbować swoich sił w pracy z aparatem bądź mikrofonem. Nie brakowało chętnych do robienia zdjęć. Pojawiła się również odważna osoba, która zdecydowała się przeprowadzić wywiad przed kamerą. Maluchy chętnie zadawały pytania redaktorom portalu.

Grupa blisko 50 dzieci z gminy Piszczac na zakończenie ferii zimowych wzięła udział w wycieczce do  Lublina. Uczestnicy zwiedzali stare miasto a także zobaczyli zamek. Ponadto uczestniczyli w wizycie w siedzibie Polskiego Radia Lublin. Poznawali tam tajniki powstawania audycji radiowych i pracę redaktorów.  Mieli także możliwość obejrzenia studia nagrań i pomieszczeń rozgłośni. Następnie złożyli wizytę w małym ZOO  w miejscowości Turka. Tam podziwiali różnorodne ptaki i zwierzęta. Potem odbyło się ognisko. Na zakończenie wyjazdu ku uciesze uczestników pozostał czas na wizytę w jednym z sieci barów szybkiej obsługi.

Mamy nadzieję, że przygotowane przez Gminne Centrum Kultury i Sportu program podobał się uczestnikom zajęć. Bardzo dziękujemy wszystkim uczestnikom i rodzicom za tak liczne i systematyczne uczęszczanie na naszych zajęciach. Zapraszamy za rok.

« 1 z 2 »

Źródło: Gminne Centrum Kultury i Sportu w Piszczacu

Polub nas i obserwuj:
Redakcja
Kto prawdę mówi, ten niepokój wszczyna. Cyprian Kamil Norwid
https://bialskieforum.pl

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.