Niezabezpieczony ładunek towaru ADR

Niezabezpieczony ładunek towaru ADR

Podzielcie się informacją

Niezabezpieczony ładunek materiału niebezpiecznego utleniającego ujawnili podczas kontroli w m. Woroniec inspektorzy transportu drogowego z WITD w Lublinie. Dopiero po usunięciu stwierdzonych nieprawidłowości kierowca mógł kontynuować dalszą podróż.

W piątek 4 grudnia br. inspektorzy z Wojewódzkiego Inspektoratu Transportu Drogowego w Lublinie zatrzymali do rutynowej kontroli ciągnik siodłowy z naczepą należący do polskiego przewoźnika przewożący z Moskwy do Wrocławia ładunek 21 palet z ładunkiem 22 ton węglanu sodu tj. materiału niebezpiecznego utleniającego.

Kontrola ładowni wykonana przez inspektorów wykazała, że z 21 palet, na których znajdował się ładunek, jedynie 3 zostały zabezpieczone przed przemieszczaniem się za pomocą pasów transportowych. Pozostałe 18 szt. swobodnie spoczywało na podłodze ładowni.

Tym samym groziło to niekontrolowanym przemieszczeniem ładunku podczas wykonywania manewrów na drodze a nawet spadnięciem z ładowni i przygnieceniem innych pojazdów bądź pieszych.

Dodatkowo stwierdzono, że na zewnątrz opakowań znajdowały się resztki materiału niebezpiecznego stwarzając dodatkowe zagrożenie.

W związku z powyższym na kierującego nałożono mandaty karne na kwotę 600 złotych a wobec przewoźnika będzie prowadzone postępowanie administracyjne zagrożone karą pieniężną w kwocie 1300 zł.  Zakazano dalszej jazdy do czasu usunięcia stwierdzonych nieprawidłowości.

wnętrze tira


ITD

Sprawdź także >>>Ratownicza kronika zdarzeń Straż Pożarna Biała Podlaska<<< i pozostałą >>>Kronika Policyjna Biała Podlaska<<<

Źródło: KMP Biała Podlaska – Policja Biała Podlaska
Bialski Portal Informacyjny  –  informacje wydarzenia Biała Podlaska

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.