Niewybuchy w Kopytowie Kolonii i Międzyrzecu Podlaskim

Niewybuchy w Kopytowie Kolonii i Międzyrzecu Podlaskim

Idźcie i siejcie ;)

Prawdopodobnie z czasów II wojny światowej pochodzi granat moździerzowy znaleziony podczas prac leśnych w Kopytowie Kolonii. Także w Międzyrzecu Podlaskim na brzegu zbiornika wodnego znaleziono kolejny niewybuch. Policjanci apelują o ostrożność i przypominają, że nie należy ich dotykać czy też próbować przenosić. W przypadku odnalezienia należy niezwłocznie powiadomić Policję, a miejsce zabezpieczyć przed dostępem osób postronnych.

Przed weekendem dyżurny Komisariatu Policji w Terespolu został powiadomiony, że w miejscowości Kopytów Kolonia, podczas wykonywania prac leśnych, znaleziony został przedmiot przypominający niewybuch. Na miejsce natychmiast skierowany został patrol policji, który potwierdził zgłoszenie. Okazało się, że znaleziony przedmiot to granat moździerzowy pochodzący prawdopodobnie z czasów II wojny światowej. Niebezpieczne znalezisko zostało zabezpieczone przez terespolskich funkcjonariuszy do czasu przybycia saperów.

Nie jest to jedyne znalezisko na terenie powiatu bialskiego. Również w Międzyrzecu Podlaskim na brzegu zbiornika wodnego przy ul. Berezowskiej ujawniony został kolejny niewybuch. Tym razem był to granat przeciwpancerny. Wojskowy patrol rozminowania z Jednostki Wojskowej w Chełmie zajął się neutralizacją niewybuchów.

Pamiętajmy! Pomimo, że od działań wojennych minęło już wiele lat, wciąż możemy natknąć się na niebezpieczne “pamiątki” z tego okresu. Niewybuchy i niewypały mimo, że tyle lat znajdowały się pod ziemią nadal są niebezpieczne. Nawet stare i zardzewiałe stanowią śmiertelne zagrożenie, dlatego apelujemy do wszystkich, którzy ujawnią tego rodzaju przedmioty, aby pod żadnym pozorem ich nie podnosić, odkopywać, przemieszczać w inne miejsce i manipulować przy nich. W przypadku znalezienia niewypału czy niewybuchu należy niezwłocznie powiadomić Policję, a miejsce takie zabezpieczyć przed przypadkowym dostępem osób postronnych.

KMP Biała Podlaska – Policja Biała Podlaska

Bialski Portal Informacyjny Informacje wydarzenia Międzyrzec Podlaski Kodeń.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.