Niewybuchy na międzyrzeckich jeziorkach

Niewybuchy na międzyrzeckich jeziorkach

Idźcie i siejcie ;)

Panująca susza stała się przyczyną odkrycia niewybuchów z czasów II wojny światowej. Opadające lustro wody na terenie żwirowni “międzyrzeckie jeziorka” odkryło pocisk artyleryjski oraz bomby lotnicze. Niewybuchy z Międzyrzeca Podlaskiego trafiły w odpowiednie ręce, “zaopiekowali” się nimi saperzy z Chełma. Przypominamy: w przypadku odnalezienia niewybuchów nie próbujcie ich dotykać ani tym bardziej przenosić.

W miniony niedzielę po południu dyżurny Komisariatu Policji w Międzyrzecu Podlaskim został powiadomiony, że w rejonie ul. Zahajkowskiej w Międzyrzecu Podlaskim, na terenie żwirowni „międzyrzeckie jeziorka” znalezione zostały przedmioty przypominające niewybuchy. Prawdopodobnie odsłonił je opadający poziom wody w zbiorniku. Na miejsce natychmiast skierowany został patrol policji. Mundurowi potwierdzili zgłoszenie.

Miejsce zostało zabezpieczone do czasu przyjazdu patrolu rozminowania z Jednostki Wojskowej w Chełmie. Wczoraj saperzy sprawdzając pobliski teren znaleźli tam jeszcze dodatkowe niewybuchy.  Łącznie zabezpieczyli pocisk artyleryjski -88 mm oraz 7 bomb lotniczych.

Pamiętajmy! Pomimo, że od działań wojennych minęło już wiele lat, wciąż możemy natknąć się na niebezpieczne “pamiątki” z tego okresu. Niewybuchy i niewypały mimo, że tyle lat znajdowały się pod ziemią nadal są niebezpieczne. Nawet stare i zardzewiałe stanowią śmiertelne zagrożenie, dlatego apelujemy do wszystkich, którzy ujawnią tego rodzaju przedmioty, aby pod żadnym pozorem ich nie podnosić, odkopywać, przemieszczać w inne miejsce i manipulować przy nich. W przypadku znalezienia niewypału czy niewybuchu należy niezwłocznie powiadomić Policję, a miejsce takie zabezpieczyć przed przypadkowym dostępem osób postronnych.

Niewybuchy na międzyrzeckich jeziorkach

Bialski Portal Informacyjny  –  informacje i wydarzenia Biała Podlaska

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.