Niewybuchy granatów ręcznych przy Moniuszki

Niewybuchy granatów ręcznych przy Moniuszki

Idźcie i siejcie ;)

Niewybuchy granatów ręcznych z czasów II wojny światowej znalezione zostały podczas prac ziemnych w Białej Podlaskiej. Mundurowi zabezpieczali teren do czasu przyjazdu saperów. Pamiętajmy, że takie znaleziska mimo upływu lat w dalszym ciągu są bardzo niebezpieczne. W przypadku odnalezienia niewybuchów należy jak najszybciej skontaktować się z najbliższą jednostką policji.

W piątek przed południem dyżurny bialskiej komendy powiadomiony został o odnalezieniu przedmiotów przypominających niewybuchy. Do zdarzenia doszło podczas prac ziemnych wykonywanych na jednej z posesji przy ul. Moniuszki w Białej Podlaskiej.

Na miejsce natychmiast skierowany został patrol, który potwierdził zgłoszenie. Policjanci wspólnie z funkcjonariuszami Straży Miejskiej zabezpieczyli to miejsce jak też pobliski teren przed dostępem dla osób postronnych, pilnując znalezisko do czasu przybycia patrolu rozminowania z Jednostki Wojskowej w Chełmie. Okazało się, że są to granaty ręczne zaczepne pochodzące prawdopodobnie z czasów II wojny światowej.

Saperzy zneutralizowali niewybuch oraz sprawdzili pobliski teren, nie ujawniając kolejnych niebezpiecznych przedmiotów.

Przypominamy !

Przedmiotów tych nie wolno: odkopywać, dotykać, podnosić, przenosić, uderzać, rozbijać, rzucać, podgrzewać (np. wrzucać do ogniska), manipulować nimi. Niezachowanie należytych środków bezpieczeństwa po odnalezieniu niewypału lub niewybuchu, niewłaściwe postępowanie wynikające z braku świadomości o grożącym niebezpieczeństwie może doprowadzić do wielu nieszczęść, a nawet śmierci!

Mundurowi apelują również do amatorów pozyskiwania złomu oraz zbieraczy różnego rodzaju militariów. Pamiętajmy, że nawet w przypadku odnalezienia przedmiotu choćby przypominającego niewybuch, pod żadnym pozorem nie wolno nam go dotykać.

Jeśli to możliwe, należy miejsce, w którym został znaleziony niewypał lub niewybuch zabezpieczyć przed dostępem innych osób, następnie powiadomić niezwłocznie najbliższą jednostkę Policji.

Sprawdź także >>>Ratownicza kronika zdarzeń Straż Pożarna Biała Podlaska<<< i pozostałą >>>Kronika Policyjna Biała Podlaska<<<

Źródło: KMP Biała Podlaska – Policja Biała Podlaska

Bialski Portal Informacyjny  –  informacje wydarzenia Biała Podlaska

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.