Niewybuch z I wojny światowej w Kostomłotach

Niewybuch z I wojny światowej w Kostomłotach

Idźcie i siejcie ;)

Przed weekendem mieszkaniec gminy Kodeń podczas prac polowych znalazł niewybuch pochodzący z okresu I wojny światowej. Mężczyzna od razu powiadomił Policję. „Niebezpieczne znalezisko” zneutralizowano. Apelujemy o ostrożność i przypominamy, że takich przedmiotów nie należy dotykać, a tym bardziej przenosić.

Przed weekendem dyżurny komisariatu w Terespolu powiadomiony został przez mieszkańca gminy Kodeń o tym, że podczas prac polowych w miejscowości Kostomłoty znalazł przedmiot przypominający niewybuch. Na miejsce natychmiast skierowany został funkcjonariusz Nieetatowej Grupy Rozpoznania Minersko-Pirotechnicznego, który potwierdził zgłoszenie. Okazało się, że jest to pocisk artyleryjski typu szrapnel, z okresu I wojny światowej. Funkcjonariusze terespolskiego komisariatu zabezpieczyli miejsce znalezienia niewybuchu do czasu przyjazdu patrolu rozminowania z Jednostki Wojskowej w Chełmie. Uniemożliwiając osobom postronnym dostęp do niewybuchu. Saperzy sprawdzili również pobliski teren nie ujawniając kolejnych niebezpiecznych przedmiotów.

Pamiętajmy! Pomimo, że od działań wojennych minęło już wiele lat, wciąż możemy natknąć się na niebezpieczne “pamiątki” z tego okresu. Niewybuchy i niewypały mimo, że tyle lat znajdowały się pod ziemią nadal są niebezpieczne. Nawet stare i zardzewiałe stanowią śmiertelne zagrożenie. Dlatego apelujemy do wszystkich, którzy ujawnią tego rodzaju przedmioty, aby pod żadnym pozorem ich nie podnosić, odkopywać, przemieszczać w inne miejsce i manipulować przy nich. W przypadku znalezienia niewypału czy niewybuchu należy niezwłocznie powiadomić Policję, a miejsce takie zabezpieczyć przed przypadkowym dostępem osób postronnych.

 

 

Sprawdź także >>>Ratownicza kronika zdarzeń Straż Pożarna Biała Podlaska<<< i pozostałą >>>Kronika Policyjna Biała Podlaska<<<

Źródło: KMP Biała Podlaska – Policja Terespol
Bialski Portal Informacyjny  –  informacje wydarzenia Kodeń

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.