Niewybuch w Janowie Podlaskim

Niewybuch w Janowie Podlaskim

Idźcie i siejcie ;)

Wczoraj podczas prac drogowych w Janowie Podlaskim znaleziono grant moździerzowy z II wojny światowej. Do czasu przybycia saperów niewybuch zabezpieczyli policjanci. Przypominamy, że znalezionych niewybuchów nie należy dotykać a tym bardziej próbować przenosić.

   Wczoraj rano dyżurny Komendy Miejskiej Policji w Białej Podlaskiej został powiadomiony, że w Janowie Podlaskim podczas remontu drogi powiatowej relacji Janów Podlaski – Biała Podlaska, wykopany został przez operatora koparki przedmiot przypominający niewybuch.

   Na miejsce natychmiast skierowany został funkcjonariusz Nieetatowej Grupy Rozpoznania Minersko-Pirotechnicznego KMP w  Białej Podlaskiej, który potwierdził zgłoszenie. Zabezpieczył również miejsce, do czasu przyjazdu patrolu rozminowania z Jednostki Wojskowej w Chełmie. Wówczas okazało się, że jest to granat moździerzowy prawdopodobnie z czasów II wojny światowej. Saperzy zabrali go do zniszczenia oraz sprawdzili pobliski teren, nie ujawniając kolejnych niebezpiecznych przedmiotów.

   Pamiętajmy! Pomimo, że od działań wojennych minęło już wiele lat, wciąż możemy natknąć się na niebezpieczne “pamiątki” z tego okresu. niewybuchy i niewypały mimo, że tyle lat znajdowały się pod ziemią nadal są niebezpieczne. Nawet stare i zardzewiałe stanowią śmiertelne zagrożenie, dlatego apelujemy do wszystkich, którzy ujawnią tego rodzaju przedmioty, aby pod żadnym pozorem ich nie podnosić, odkopywać, przemieszczać w inne miejsce i manipulować przy nich. W przypadku znalezienia niewypału czy niewybuchu należy niezwłocznie powiadomić Policję, a miejsce takie zabezpieczyć przed przypadkowym dostępem osób postronnych.

Niewybuch w Janowie Podlaskim
Saper podczas usuwania niewybuchu znalezionego podczas prac drogowych w Janowie Podlaskim.

Źródło: POLICJA

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.