Niewybuch granatu ręcznego w Lebedziewie

Niewybuch granatu ręcznego w Lebedziewie

Idźcie i siejcie ;)

Niewybuch granatu ręcznego z czasów II wojny światowej znaleziony został podczas prac ziemnych w Lebiedziewie. Policjanci zabezpieczali teren do czasu przyjazdu saperów. Mundurowi ostrzegają, że takie znaleziska mimo upływu lat w dalszym ciągu są bardzo niebezpieczne. W przypadku odnalezienia niewybuchów należy jak najszybciej skontaktować się z najbliższą jednostką policji.

Przed weekendem dyżurny komisariatu policjanci w Terespolu otrzymał informację o odnalezieniu podczas prac ziemnych przedmiotu przypominającego niewybuch. Dyżurny natychmiast skierował na miejsce patrol policji, który  ustalił, że znaleziony przedmiot to granat ręczny pochodzący z czasów II wojny światowej.

Funkcjonariusze zabezpieczyli to miejsce przed dostępem dla osób postronnych, pilnując znalezisko do czasu przybycia patrolu rozminowania z Jednostki Wojskowej w Chełmie, który zajął się neutralizacją niewybuchu. Policjanci przypominają, że tego rodzaju przedmioty pomimo upływu lat są w dalszym ciągu bardzo niebezpieczne.

Przypominamy !
Przedmiotów tych nie wolno: odkopywać, dotykać, podnosić, przenosić, uderzać, rozbijać, rzucać, podgrzewać (np. wrzucać do ogniska), manipulować nimi. Niezachowanie należytych środków bezpieczeństwa po odnalezieniu niewypału lub niewybuchu, niewłaściwe postępowanie wynikające z braku świadomości o grożącym niebezpieczeństwie może doprowadzić do wielu nieszczęść, a nawet śmierci!
Mundurowi apelują również do amatorów pozyskiwania złomu oraz zbieraczy różnego rodzaju militariów. Pamiętajmy, że nawet w przypadku odnalezienia przedmiotu choćby przypominającego niewybuch, pod żadnym pozorem nie wolno nam go dotykać.
Jeśli to możliwe, należy miejsce, w którym został znaleziony niewypał lub niewybuch zabezpieczyć przed dostępem innych osób, następnie powiadomić niezwłocznie najbliższą jednostkę Policji.
Niewybuch granatu ręcznego w Lebedziewie
Niewybuch granatu ręcznego z czasów II wojny światowej znaleziony został podczas prac ziemnych w Lebiedziewie.

KMP Biała Podlaska – Policja Terespol

Bialski Portal Informacyjny  –  informacje wydarzenia Terespol

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.