Nieustąpienie pierwszeństwa przejazdu przyczyną kolejnych wypadków
Leśna Podlaska Międzyrzec Podlaski Wypadki drogowe

Nieustąpienie pierwszeństwa przejazdu przyczyną kolejnych wypadków

Policjanci wyjaśniają okoliczności wypadków drogowych, do których doszło wczoraj na terenie powiatu. W ich wyniku do szpitala z obrażeniami ciała trafiły dwie osoby. W obydwu przypadkach przyczyną zdarzeń było nieustąpienie pierwszeństwa przejazdu. Apelujemy do kierowców o bezpieczną i rozważną jazdę. Pamiętajmy, że od tego, w jaki sposób prowadzimy auto zależy nie tylko życie i zdrowie nasze, ale również innych korzystających z dróg.

Do pierwszego zdarzenia doszło wczoraj po godz. 8:40 w miejscowości Rzeczyca. Ze wstępnych ustaleń wynika, że kierujący VW, 20-letni mieszkaniec Międzyrzeca Podlaskiego wyjeżdżając z drogi podporządkowanej, zderzył się z osobowym Oplem. Drugim autem kierowała 52-letnia mieszkanka gminy Kąkolewnica. W wyniku zdarzenia kobieta doznała obrażeń ciała i przewieziona została do szpitala. Uczestnicy zdarzenia byli trzeźwi.

Do kolejnego wypadku doszło przed godz. 13:00 na ul. Bialskiej w Leśnej Podlaskiej. Ze wstępnych ustaleń mundurowych wynika, że 47-letnia mieszkanka Szczytna, kierując samochodem osobowym marki Toyota, na skrzyżowaniu doprowadziła do zderzenia z motocyklistą. Jednośladem kierował 18-letni mieszkaniec gminy Leśna Podlaska. W wyniku mężczyzna z obrażeniami ciała trafił do szpitala.

W obydwu przypadkach przyczyną zdarzeń było nieustąpienie pierwszeństwa przejazdu. Uczestnicy zdarzeń byli trzeźwi, co potwierdziło przeprowadzone przez mundurowych badanie. Policjanci ustalają wszystkie okoliczności zdarzeń.

Apelujemy do kierowców o bezpieczną i rozważną jazdę. Zanim zdecydujemy się na wykonanie jakiegokolwiek manewru na drodze, upewnijmy się czy taki manewr możemy wykonać bezpiecznie. Pamiętajmy, że od tego, w jaki sposób prowadzimy auto zależy nie tylko życie i zdrowie nasze, ale również innych korzystających z dróg.

Przypomnijmy, w ubiegłym tygodniu nieustąpienie pierwszeństwa było także przyczyną zderzenia autobusu z samochodem osobowym Autobus nie ustąpił pierwszeństwa – wypadek w Polatyczach

Źródło: KMP Biała Podlaska

Polub nas i obserwuj:
Redakcja
Kto prawdę mówi, ten niepokój wszczyna. Cyprian Kamil Norwid
https://bialskieforum.pl

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.