Nieudany przemyt
Kronika służb Terespol

Nieudany przemyt Bułgara

Przemyt ponad 1600 paczek papierosów udaremnili funkcjonariusze Krajowej Administracji Skarbowej z przejścia granicznego w Terespolu. Nieudany przemyt próbował zrealizować 52-letni obywatel Bułgarii.

W niedzielę (06.08.) na przejściu granicznym w Terespolu do odprawy celnej zgłosił się 52-letni obywatel Bułgarii na stałe mieszkający w Czechach. Mężczyzna nie zgłosił do odprawy nic ponad typowy bagaż towarzyszący zwykle podróżnym. Celnicy zdecydowali jednak o przeszukaniu osobowego mercedesa, którym poruszał się 52-latek. Pojazd został skierowany do budynku, w którym odbywają się szczegółowe kontrole. Tam okazało się, że samochód był wypełniony papierosami. Mundurowi wydostali je m.in. z drzwi, siedzeń, ścian bocznych a nawet przestrzeni na drążek zmiany biegów. Poproszony o wyjaśnienia mężczyzna odmówił współpracy z funkcjonariuszami.

Obywatel Bułgarii usłyszał zarzut przemytu. Funkcjonariusze zajęli papierosy i samochód, w którym były ukryte. Mężczyźnie grozi wysoka grzywna i przepadek mienia.

 

Źródło: Lubelski Urząd Celno-Skarbowy w Białej Podlaskiej

Polub nas i obserwuj:
Redakcja
Kto prawdę mówi, ten niepokój wszczyna. Cyprian Kamil Norwid
https://bialskieforum.pl

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.